Originální název: Mrs. Piggle-Wiggle

Lika klub - 2015
ISBN: 978-80-86069-95-1

Lika klub (2015) 978-80-86069-95-1 320
Lika klub (2001) 80-86069-18-4 312

Hlavní postavou knížky je paní Láryfáry. Je docela maličká a na zádech má hrb. Když se jí všechny děti ptají, na co ho má, odpoví, že v něm nosí svá kouzla a čáry. Žije v domku spolu se svým psem Darebou a kočkou Ťapko. Domek má postavený vzhůru nohama, proto je tam velká legrace. Děti tam moc rádi chodí, hrát si a popovídat s paní Láryfáry. Paní Láryfáry také pomáhá rodičům léčit "nemoci" jejich dětí. To jí zavolá třeba paní Tomková, že jejich Jarda si vůbec neuklízí pokoj. Paní Láryfáry jí dá kouzelnou radu, jak takovou nemoc zvanou čurbesajda, léčit. Jindy k radě přidá i kouzelnou pilulku. A že už vyléčila nemocí, třeba: lakomici, nimravku, hádavku, žalobajdu a spoustu dalších. S paní Láryfáry se v městečku rozhodně nenudí.

Ariko
  4. 11. 2016, 9:50
Ze všech příhod paní Láryfáry se mi tahle líbí asi nejvíce - možná proto, že na léčení využívá jen "schopností" a vychytávek a neordinuje rodičům kouzelné prášky :-)
Pro všechny věkové kategorie, pro každou náladu - paní Láryfáry je prostě skvělá
zoro2
  13. 8. 2016, 16:12
Snad první dětská kniha, u které se děti smály jak jelita. Snad nejvíc zabodovalo léčení nahluchlice, čurbesajdy, hubatidy a buli-bulitidy. Při jejím čtení jsem s hrůzou identifikoval celou řadu dětských neduhů, vyskytujících se rovněž u nás doma (klika, že teď už vím adresu a telefon na paní Láryfáry). Kniha patří bezesporu mezi top dětské knížky, kterou mohu vřele doporučit a u které si přijdou na své i dospělí. Tímto děkuji Lecter za její doporučení.
Bloodym
  6. 12. 2013, 0:53
Knížka, u které jsem strávila nejeden večer a vždy jsem se u toho smála. U čtení se mi vždycky vybaví, jak mamka tvrdila (skoro jistě po právu), že bych se ze spousty nemocí, které se v této knize vyskytují, také měla léčit :)
psychoklara
  20. 3. 2014, 10:10
Krásná knížka pro starší děti (řekla bych tak 8-11 let). Souhrnnou knihu příběhů o paní Láryfáry jsem dostala k Vánocům a nevzpomínám si, že bych kdy jako dítě dostala lepší dárek. Přečetla jsem každou povídku snad patnáctkrát, některé možná dvacetkrát, předčítala jsem je nahlas i mámě (mladší sourozence nemaje :)) a uměla ji skoro nazpaměť. Vazba se rozpadla, desky ošoupaly, některé listy jsou špinavé od čokolády... neklamné známky toho, že jde o jednu z nejlepších dětských knih.
A - ano, mám v plánu triky paní Láryfáry jednou otestovat na vlastních dětech :)
Tojaheva
  12. 5. 2015, 10:15
Ráda bych si přála umět vše, co umí paní Láryfáry. Mít takový nadhled, trpělivost a radost i z toho nepovedeného.
ribička
  4. 9. 2010, 15:10
Nevíte, co dělat, když se vaše dítka začnout nimrat v jídle, nemýt se, být hubatá? Zavolejte paní Láryfáry. Povídky o paní Láryfáry jsem měla velice ráda. Nejvíce si pamatuji Mlátivku a Bouchavku a Ředkvičkovou nemoc.
kamie
  9. 10. 2014, 11:50
Moje snad nejoblíbenější dětská knížka. Vždycky pro mě bude mít 100%. Možná proto je mé vydání to nejsalátovější ze všech. Skoro nejde číst, aby nevypadávaly listy. Ale i v tom je kouzlo oblíbených knih, ne? :)
roccia
  11. 10. 2016, 0:59
V dětství jedna z mých nejoblíbenějších knih, strávila jsem s ní řadu nemocí v posteli..asi je čas ji zase oprášit :-)
zuuzy
  2. 10. 2013, 14:01
Jako dítě jsem tuto knihu milovala a toužila mít nějakou tu paní Láryfáry v okolí a i teď v dospělosti se k ní ráda vracím. Je napsaná tak dobře, že přečíst a oblíbit si ji v rodině může opravdu každý, ať už děti nebo rodiče a takových knih moc není. Už teď se těším, až se do ní opět začtu.