Jumper

Poprvé vydáno celosvětově: 1992

Baronet - 2008
ISBN: 978-80-7384-091-4

Baronet (2008) 978-80-7384-091-4 351

Davey nesplnil svoje domácí povinnosti a teď vidí, jak se k němu blíží otec, aby jej potrestal. Zavře oči a jen si přeje být někde jinde - a ocitá se ve Stanvillské veřejné knihovně. Tak začíná kultovní román Stevena Goulda, poctěný několika cenami a vyvolávající kontroverzí reakce, právě uváděný na plátna kin. Davey se učí se svou nově objevenou schopností teleportace zacházet, zařizuje si nový, napůl ilegální život v New Yorku, cestuje. Stále jej však tíží vzpomínky na dávno nezvěstnou matku a toha ji opět spatřit. Osud mu ji však nedopřeje a Davey, stále v nebezpečí, alespoň usiluje o nalezení jejích vrahů. Na své cestě se setkává s mnoha tragédiemi a obtížemi, ale jeho odvaha, silný charakter a neobvyklé schopnosti mu dovolují překonat téměř cokoli. (Založil/a: trollkona)

Steven Gould Steven Gould
*07.02.1955

HELLBOY-DB
  28. 6. 2016, 23:37
Jo, to by bylo terno mít tuto schopnost a tak jakmile jsem se na prvních stránkách začetl a přes postavu si představoval, jak bych se s touto schopností zachoval já, začal jsem knihu přímo hltat. Možností, které se tu naskýtají je nespočet a škoda, že se v tom, čím kniha začala, nepokračovalo dál, ale sklouzlo to do klasické škatulky pomsty s ještě ohranějším protivníkem, jakým jsou teroristé. Hodně dobré počtení, které uvízne v paměti, ale slabší závěr knihu pustil jen k ===80%.
Peter.Melon
  3. 10. 2011, 14:28
Na začátku jsou syn s otcem a ten syn je líný.Mají doma nepořádek a tak.Rodič se na syna kvůli tomu naštve.Ten kluk je student a chodí do školy.Jeho otec chodí zase do práce.Jumper(Skokan)je dá se říct scifi literatura.Prolínají se v ní osudy lidí.At už jde v této knize o školu nebo o práci z hlediska pozitiva-ostatní kapitoly knihy také zaujmou.Zkuste si ji přečíst.Stojí za to.
GODZILA
  4. 2. 2014, 11:00
Jde o týraného kluka svým otcem, který v 17ti letech uteče z domu a po jedné škaredé zkušen osti příjde na to, že má nadpřirozenou schopnost..při putování po zemi příjde na to, že jeho maminka žije, najde si přítelkyni, se kterou se i stihne rozejít, vyloupit banku....prostě příběh který se dobře čte a myslím, že ho můžu s klidným srdcem doporučit.
Totoro
  14. 2. 2016, 11:29
Neřekla bych, že to je klasické scifi nebo fantasy, spíš román, kde se hlavní hrdina umí teleportovat. Vůbec se mi nelíbil překlad, některé věty byly fakt hodně krkolomý. Jinak dobrý, taková oddychovka :)
Holubova.K
  27. 3. 2014, 19:16
Hrozně hezky se to čte. Děj není nudný a stále je na co se těšit. Myslím že kdo rád fantasy, scifi tak tahle knížka vás bude zaručene bavit ...:)