Země krásná i neznámá

Země krásná i neznámá

Slovart - 2003

Slovart (2003)

Toto další vydání, obohacené dvacítkou dosud nepublikovaných fotografií, aktualizovanými popisky a zcela novými texty, které zpracovali známí odborníci na životní prostředí, probouzí zájem čtenářů o ekologické problémy dneška. Více než kdy jindy je na tuto knihu třeba pohlížet jako na důkaz o stavu světa, abychom ho dokázali pochopit a jednat.

Yann Arthus-Bertrand Yann Arthus-Bertrand

Hledající
  2. 10. 2016, 16:45
Pro mě první kniha s velkoformátovými fotografiemi naší "zatím" stále ještě krásné planety. Myslím si, že záběry ze vzduchu umožňují mnohem více zobrazit plastičnost povrchu, zachytit zajímavé přírodní i "umělé" obrazce, zvýraznit osamělost motivu v prostoru atd. Přesto v odstupu let, kdy již trochu fotím sám a snažíme se s rodinkou hodně cestovat, kniha už není tak "in", jako byla na začátku. To ji však neubírá na kráse a emocionální výpovědi.
adevr
  15. 1. 2012, 21:36
Tak to je doslova pastva pro oči, to se nedá popsat, to se musí vidět... Autor je fotograf, jež snímá zajímavé scenérie z výšky, a má neskutečný talent pro výtvarno.