Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Německé tanky na východní frontě - Generál Erhard Raus a jeho tankového divize v Rusku 1941-1945

93%
5 6
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Německé tanky na východní frontě - Generál Erhard Raus a jeho tankového divize v Rusku 1941-1945

Nejnovější vydání:
Jota - 2003
ISBN: 80-7217-038-4
Počet stránek: 360
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 1x v oblíbených
v přečtených 7x v přečtených
v knihovně 6x v knihovně
k přečtení 1x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Jota (2003) 80-7217-038-4 360

Kniha NĚMECKÉ TANKY NA VÝCHODNÍ FRONTĚ přináší pozoruhodný pohled na východní frontu očima jednoho z předních německých velitelů – generála Erharda Rause, který byl vůdčím představitelem bleskové války na východě. Jeho pojednání, editované předním odborníkem na východní frontu Peterem G. Tsourasem, je zaměřeno na několik prvních měsíců operace Barbarossa, pak na postupný nárůst ruského odporu, nepřátelský protiútok a nakonec dlouhý a vleklý ústup německých vojsk.
Popisy výjimečných osobních zkušeností z ruského tažení jsou vzrušující i poučné a autorovy taktické lekce, jež následují za popisem každé z událostí, jsou výjimečně věcné.
Vedle naučné hodnoty je tato studie obrazem psychologie německého, ale i ruského vojáka východní fronty 2. světové války.

(více)  

Štítky

více  
Peter G. Tsouras Peter G. Tsouras

Další díla
Zobrazit další díla autora  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Gallienus
80% 80% 80% 80% 80%
  14. 7. 2016, 19:27
V době, kdy se studená válka začala stávat horkou a USA se střetnou se satelity SSSR na korejském poloostrově, si velení americké armády uvědomí potenciál zajatých vysokých německých důstojníků, kteří prošli válkou na východní frontě. Ambicí historického oddělení americké armády bylo získat taktické znalosti o způsobu boje Rudé armády, němečtí zajatci budou představovat zdroj doslova nevyčerpatelného množství informací o jejich novém nepříteli, před několika lety ještě spojenci. Kniha sama nabízí pohled jednoho z těchto zajatců - generála Erharda Rause, autor popisuje kampaň na východní frontě dle svých zkušeností, problém bohužel je, že mu Američané dovolí svou studii psát až v na začátku 50let a to už mu paměť trochu vynechávala, editor se snaží chyby opravovat, ale na můj vkus mi tu chybělo i víc komentářů ze strany nakladatelství Jota. Jinak k samotnému textu nemám výhrady, jde o pohled současníka daných operací, nejdříve velitele divize, posléze skupiny armád. Když si čtenář odmyslí tu obvyklou ideologickou masáž, kterou autor do studie zahrne, jedná se o nesmírně zajímavý pohled na to, jak to fungovalo na německé straně.
Na konci knihy se Peter G. Tsouras krátce věnuje zmíněnému programu získávání informací (který započne již v roce 1946, ale v 50.letech dostane prioritu) a představí čtenáři seznam všech vysokých důstojníků Wehrmachtu, kteří se jej zúčastnili i hodnocení Američanů na jednotlivé osoby ohledně vůle spolupracovat. Kdo by se chtěl o této problematice dozvědět něco více doporučuji knihu Kursk - Německý pohled (Steven H. Newton), v ní autor plně využívá zmíněné studie v popisu německé generální ofenzivy z roku 1943.