Proč muži opouštějí ženy

Proč muži opouštějí ženy

Jota - 2003

Jota (2003)

Muži hovoří o tom, proč se rozhodli ukončit svůj vztah, a co by bývalo mohlo změnit jejich rozhodnutíVšichni muži touží po lásce. Když ji získají, někteří z nich dostanou strach a ze vztahu prchají. Po lásce a vztahu sice touží, notně se jim však uleví, když se z nich vymaní. Těmto mužům připadá, že vztahy jsou obtížné. Obtížně se hledají, obtížně se udržují a je obtížné si je příjemně užít. Pravdou ale je, že nedostatek vztahů ani nedostatek lásky nikdy neexistuje. Proč nejsme tedy zamilovaní neustále? Co způsobuje, že utíkáme před láskou, po níž jsme tak lační? Tato kniha vznikla jako odpověď na tuto otázku. Zabývá se tím, co vyhání muže z náručí žen, i tím, co by je v nich dokázalo udrželo. Jejím hlavním posláním je pomoci mužům i ženám pochopit hloubku i šířku mužské touhy, a tím jim umožnit, aby vytvořili vztahy, které dokáží překonat každou vztahovou vichřici. Hovořila jsem se širokým spektrem mužů, kteří zastupovali nejrůznější věkové, ekonomické, vzdělávací i sociální skupiny. Někteří žili sami, jiní byli rozvedení. V průběhu rozhovorů jsme se snažili navést dotazované, aby odkryli základní esenci své zkušenosti se ženami. Přirozenou cestou jsme se tak dobrali k rozličným tématům a každý z mužů byl požádán, aby se podrobněji zabýval svým příběhem.

Brenda Shoshanna Brenda Shoshanna