Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

V kůži supermodelky

77%
4 70
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

V kůži supermodelky
Autor:
Originální název: Airhead

Nejnovější vydání:
Knižní klub - 2009
Počet stránek: 254
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 14x v oblíbených
v přečtených 118x v přečtených
v knihovně 20x v knihovně
k přečtení 31x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 1x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Knižní klub (2009) 254

Šestnáctiletá Em Wattsová je newyorská středoškolačka, která místo módního stejnokroje třídních barbín nosí mikiny, zbožňuje čokoládu a kouše si nehty, zato se umí dívat kolem sebe a nejde daleko pro ironickou průpovídku. V hlavě má především počítače a spolužáka Christophera, ačkoli ten zatím nepochopil, že by mezi nimi mohlo být něco víc. Když spolu s ním Em doprovází mladší sestru na slavnostní otevření nového obchodního domu, netuší, že začíná nová kapitola jejího života odpovídající počítačovému „restartu“. Poté, co se Em ocitá na nemocničním lůžku, zjišťuje, že už není sama sebou – a to doslova. Je to v cizím, pěstěném těle stále ještě ona, nebo už někdo úplně jiný? Proč má najednou jiný hlas, jinou tvář, jiné chutě i známé? Pomocí zápletky, v níž opět osvědčila talent nebát se nadpřirozených zvratů, přemýšlí zkušená americká autorka dívčích románů (Princezniny deníky, Mediátor) o tom, jaké je to stát se znenadání kráskou proti své vůli. Em sice nemůže za to, že je zčistajasna žádanou modelkou – ale hodlá s tím něco dělat. Jenže dá se naskočit do rozjetého vlaku existence, kterou doteď žil někdo jiný?

První díl série, na který navauje Jmenuji se Nikky. (Založil/a: Marketulinka)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Bloodym
60% 60% 60% 60% 60%
  4. 12. 2013, 16:44
Co na Meg Cabotové opravdu obdivuji je, že i když do příběhu zahrne nějaké ty prvky fantasy, nebo sci-fi, umí vystihnout problémy věku hrdinky. Její knihy jsou úspěšné právě proto, že umí dokonale vystihnout pocity nejistoty a další mozkové pochody věkové skupiny dívek a dát je své hrdince, čímž se s ní čtenářky můžou ztotožnit. U čtení jsem vzpomínala na některé situace ve svých šestnácti. Bylo to úsměvné.
Lucy Sisk
20% 20% 20% 20% 20%
  4. 8. 2014, 18:16
Jestli počítám správně, pak je to tedy třetí kniha, kterou jsem od této autorky přečetla. Meg Cabotová je zábavná, umí téma podat, ale stále si nemyslím, že její tvorba, která je psána pro teenagery, je to pravé ořechové.

Spíše bych se přiklonila k názoru, že umí psát skvěle romány pro ženy než pro mladistvé.

Pokud se vyskytne nějaký autor, který vás zaujme, je přirozené, že se chceme o jeho spisovatelském umu dozvědět, co nejvíce. A Meg Cabotová je jednou z oněch autorů, u kterých si nejste jisti, jestli stojí za to, a nebo je to pouhá snůška blábolů.

Romány pro ženy má Meg Cabotová zpracované dokonale, ale pro teenagery je to problematičtější. Nezdá se, že by to měla promyšlené do úplných detailů, jako bych v tom něco postrádala.

V kůži supermodelky, je první díl z trilogie, která vypráví o mladé obyčejné šedé myšce, která se ocitne v těle slavné supermodelky. Přesněji řečeno její mozek, díky specializaci mozkové chirurgie, kterou doktoři provádí potají. A navíc je tady i firma Stark, která jak se zdá, ovládá celý její život. No, jestli tohle není zamotané, tak je to... znepokojující.

Nápad to byl dobrý, ale nepřijde mi to zcela promyšlené. Jasně, komu by se zamlouval nápad, že vám dají nové tělo, ale mozek ponechají a vy se tak máte stát tím, kdo byl v tom těle před vámi. To není zrovna lákavá představa.

Z toho vyplývá, že si další díly nekoupím, protože by mě to neohromilo tak, jako její románová tvorba.
Evelýny
80% 80% 80% 80% 80%
  14. 8. 2014, 22:23
Super dívčí román. Naivní, milý. I když jsem již odrostla dívčím střevíčkům, příběh mě bavil svojí vtipností i originální zápletkou s příměsí fantazie. Jsem příjemně překvapena, že je pokračování - doufám jen, že bude navazovat ve stejném duchu.
Dee-Dee
80% 80% 80% 80% 80%
  9. 9. 2013, 19:51
Oddechová kniha na volné odpoledne. Moc hezká, nebo alespoň mně se velmi líbila. Trochu mě to donutilo zamyslet se, jaké by bylo naprosto si vyměnit život s někým jiným.
katheriin
80% 80% 80% 80% 80%
  28. 2. 2014, 22:22
Co bych dělala, kdybych se probudila jako topmodelka?

Možná bych i začala ječet... ale pak bych se hodně přežrala a už by ze mě byla jedině modelka plus size.

Popravdě jsem od této knihy čekala nějaké příjemné počtení a kupodivu to vůbec není špatná kniha. Radši bych si přečetla tohle stokrát dokola než odstíny šedi. V knize se mi moc líbí ten kontrast mezi obyčejným životem a životem slavného člověka.

Popravdě bych takhle slavná ani být nechtěla.

Je to opravdu čtivé a má to zajímavý příběh, takže určitě budu pokračovat někdy v téhle sérii.
Luciferka
80% 80% 80% 80% 80%
  1. 10. 2012, 13:36
Tuto knihu jsem četla již dávno, ale bavila mě. Tato kniha není jem pro třináctileté slečny, ale i pro starší :)
Aegea
60% 60% 60% 60% 60%
  13. 5. 2016, 14:53
Jedna z těch slabších sérii od Meg Cabotové, téma určitě není nezajímavé, opět zkombinovala nereálné prvky s běžným životem mladé slečny, ale na tuto sérii člověk velmi rychle zapomene, po pár měsících i hrdinka upadne v zapomnění.
Nikol Fialová
40% 40% 40% 40% 40%
  2. 1. 2014, 21:24
Tahle kniha mě upřímně moc nebavila ani neoslovila. Prostě až moc sci-fi. Tuhle knihu bych už určitě nečetla. Po přečtení jsem si na ni ani nevzpomněla.
nikola.szczurkova
100% 100% 100% 100% 100%
  29. 6. 2012, 12:22
Když jsem tuhle knížku držela v ruce, myslela jsem si, že se mi do ruky dostal nějaký nesmysl pro náctileté...ale musím říct,že mě kniha oslovila..je to docela příjemná kniha na odpočinek..doporučuju,stejně tak i druhý díl ;)