Do posledního dechu

Poprvé vydáno celosvětově: 2006

Fragment - 2010
ISBN: 978-80-253-0970-4

Fragment (2010) 978-80-253-0970-4 299

Úchvatné historické kulisy… Fascinující mystika… Velkolepé dobrodružství… Mocná kombinace fantasy a historického románu… Akkon - poslední bašta křesťanstva - je už velmi dlouho obléhán mameluckými vojsky a jeho pád se nezadržitelně blíží. Svatý grál je ohrožen!!! Je nezbytné najít mýtickou relikvii ukrytou od dávných dob hluboko pod městem. Nadlidský úkol je svěřen čtyřem mladíkům z různých koutů světa. Vydrží bojovat za jeho záchranu až do posledního dechu? Napínavé dobrodružství na život a na smrt začíná… (Založil/a: Likorian)

zelmi
  5. 3. 2013, 14:34
Příběh se odvíjí velice zvolna a začíná dobýváním města Akkonu, které se táhne téměř celou knihou. Z mého pohledu se jedná o velice zdlouhavý začátek a pro mne nebyl ani moc zajímavý. Od části, kdy se čtveřice rytířů dává dohromady (dále nechci pro budoucí čtenáře vypisovat detaily) už děj dostává spád a na úplném konci knihy je zápletka nejzajímavější. - autor ví, jak si zajistit čtenáře i pro další díl knihy. Také se řídí historickými událostmi a člověk se tak dozví i něco málo zajímavých informací z dějin.
Light
  19. 7. 2010, 16:50
Ze začátku jsem se zdlouhavě nudil a myslel jsem, že kniha mne nebude bavit až do samotného konce. Nicméně asi po 150-ti stránkách (po úprku našich přátel a dobytí Akkonu) mě to alespoň zčásti chytilo. V překladu jsem našel ale i několik málo pravopisných chyb.
kiki01
  21. 11. 2014, 10:25
Je skvělé, že se spisovatel řídil historickými fakty. Kniha se mi velmi líbila. Začátek byl sice trochu zdlouhavý, a hodnou chvíli tam nebyla žádná akce, ale všechny díly jsem přečetla s velkým nadšením.