Černý kocour a jiné hororové povídky

Černý kocour a jiné hororové povídky

B4U Publishing - 2007
ISBN: 978-80-903850-4-7

B4U Publishing (2007) 978-80-903850-4-7 60

Nečekám a ani nežádám, abyste uvěřili tomuto šílenému a zároveň docela obyčejnému příběhu, který vám tu hodlám vylíčit. Opravdu bych byl blázen, kdybych v to doufal, zvlášť když tomu nemohu uvěřit ani já sám. Přesto blázen nejsem – a určitě se mi to nezdálo. Ale zítra mám zemřít, a tak chci dnes ulevit svému svědomí. Rád bych světu předložil, jednoduše, stručně a bez složitého vysvětlování, k čemu došlo v mém domě. Ve svém důsledku mě tento podivuhodný sled děsivých událostí silně potrápil a nakonec docela zničil." Těmito slovy začíná známá próza E.A. Poea – Černý kocour. V této i v ostatních povídkách našeho výběru se čtenář setkává s jinou, temnější realitou, rozum se střetává s nepravděpodobností a objevuje se nadpřirozeno. Poe je právem považován za průkopníka hororových příběhů, který svými texty ovlivnil generace spisovatelů a pro mnohé z čtenářů zůstává dosud nepřekonán. Originální ilustrace známého argentinského umělce Luise Scafatiho výjimečným způsobem dotvářejí atmosféru Poeových příběhů.

Povídky které naleznete v knize:
· Černý kocour
· Jáma a kyvadlo
· Předčasný pohřeb (Založil/a: Judyth)

Edgar Allan Poe Edgar Allan Poe
*19.01.1809 - †07.10.1849

Lecter
  6. 5. 2015, 22:26
Černý kocour nemá chybu!Vyzdvihujeme-li ve škole Jámu a kyvadlo,taky se mi líbí,tak tohle nesmíte zapomenout přidat.Zabere asi čtvrt hodinky.Někdo řekl,že je to smutné,tak to nevím.Je to prostě haluz,totální nasranost a úplně vidím hlavního hrdinu a cítím společně s ním,že tak to musím zrovna teď udělat.Super.
MargarethMatthews
  3. 1. 2014, 17:10
Nádherná kniha po všech stránkách. Ilustrace skutečně dodaly všem povídkám kouzlo i osobitost. Povídky jsou samy o sobě "klasikami" :)
domingo
  6. 3. 2010, 15:34
Historii píšící klasika, které však do úplné dokonalosti přece jenom něco chybí. Je to možná větší sugestivita, údernější převedení skvělých nápadů do realisticky působících obrazů. (4/5)
zdeny99
  15. 7. 2016, 7:30
Černý kocour: *****
Jáma a kyvadlo: *****
Předčasný pohřeb: ****

[484. přečtení, 256. hodnocení, 5. komentář, 92 %]
Morphine_queen
  9. 9. 2010, 21:20
Tohle vydání tvorby E. A. Poea je spojením skvělého čtení a krásné vizuální podívané. Nebýt Předčasného pohřbu, asi to bude plný počet, ale tahle povídka mě příliš nebavila.