3x Rambo

Originální název: Rambo

Alpress - 2002
ISBN: 80-7218-680-9

Alpress (2002) 80-7218-680-9 627

Jméno Rambo, které neobyčejně proslavil jeho filmový představitel Sylvester Stallone, se stalo synonymem odvahy, udatnosti, tvrdosti a odhodlání. Rambo je zklamaný veterán z vietnamské války, který po návratu do vlasti nenachází svůj domov v té podobě, jakou znal. Není to už ta Amerika, za niž bojoval ve vzdálené divočině, svébytně kruté a drsné. Domov ho nepřijme jako hrdinného syna, ale staví ho do pozice vyvrhela a bezdomovce. Rambo se rozhodne mstít se, vynutit si právo, uznání i odměnu. Vzdoruje státní moci, na násilí odpovídá násilím.. Rambo však není jen tuctový voják-legionář. Prošel speciálním výcvikem nejtvrdší kategorie a v tísni ho umí účinně uplatnit. Stává-li se psancem, nezbývá mu než uchýlit se ke lsti i krutosti, které ho také naučili. Tím Rambo předčí všechny protivníky a vítězně postupuje za svým cílem. Jeho životní osud je protkám událostmi drsnými, ale i cituplnými. Všechny tři dobrodružné příběhy, které pod názvy První krev, Rozkaz a Pro přítele tento svazek sdružuje, byly úspěšně zfilmovány a setkaly se s mimořádným diváckým ohlasem.

jehlaspichlas
  23. 9. 2012, 10:22
Taky jsem to četl ve třech nezávislých svazcích. Pro mě je to takový lehký průměr.
Nic proti knižní podobě ale filmy obzvlášť jednička a trojka se mi líbili nejvíc,
dvojka taky nebyla špatná.
Pend
  22. 8. 2012, 20:44
Souhlas s uživatelem Arequipa - 1. díl napsal Morrell v roce 1972, ostatní až po natočených filmech (1985, 1988). Moje hodnocení ****, ***, ***
LadysR2
  27. 1. 2013, 21:11
Taky jsem četl každý díl zvlášť. A první je dalece nejlepší. A pro milovníky filmu. Kniha má dva konce. Ten filmový a původní. Takže čtěte! Zbylým dvěma dílům dávám za 5/5, protože nostalgie funguje a dnes už by to nikdo neuměl napsat, nebo natočit :-)
Hazakiros
  11. 11. 2013, 14:11
První část s Rambem je naprosto krystalicky čistý dobrodružný román, který navíc jednoznačně poukazuje na problematiku veteránů, které vrchnost nahnala do nesmyslné války a o ty, kteří se čirou náhodou vrátili ( často krutě poznamenaní) , se nedokázala postarat.
Další dva díly už pro mě byly plýtváním papírem, proto hodnotím jen první část!
Arequipa
  4. 3. 2012, 22:35
No, já to četl ve třech nezávislých svazcích, takže i tak hodnotím:

První krev - ***** - hýřím superlativy. Pro policajty to pravé peklo v lese.
Rozkaz - **** - z Vietnamu, pořád velmi dobré.
Pro přítele - ** - tohle už bylo hodně slabé

Suma sumárum doporučuji přečíst jen první a druhý díl.

Jinak mám takový pocit, že film se točil pouze podle předlohy prvního dílu. Naopak druhý a třetí byly dopsány po úspěšných filmech. POZOR SPOILER!!! V knize totiž narozdíl od filmu Rambo už v jedničce zemře.