Ztracená nevinnost

Ztracená nevinnost Originální název: Lost Innocents

BB art - 2005
ISBN: 80-7341-473-2

BB art (2005) 80-7341-473-2 279

Když zmizí patnáctiletá dívka s malým dítětem, jemuž dělala chůvu, je Maddy Blakeová, sama matka tříleté dcerky, otřesena. Později, když se najde tělo mrtvé, ale dítě je stále pohřešováno, pociťuje zděšení.
Policie vyslechne Maddyina manžela, učitele na střední škole, který byl před časem obviněn ze sexuálního obtěžování jedné ze studentek. I tentokrát Maddy odhodlaně vystoupí na manželovu obranu a hrdě čelí veřejnému mínění. Sled událostí ji však natolik vyčerpává, že vyhledá v nelehké chvíli útěchu u mladého kněze.
Poté velkoryse, z náhlého popudu, poskytne dočasné ubytování rodině, která se ocitá v úzkých, jenže cizinci skrývají neblahá tajemství.
Maddy posléze zjišťuje, že se na ni valí jedna pohroma za druhou. Rozpadá se jí manželství a muž, jehož by mohla milovat, je jí nedostupný. Nakonec se ocitá ve smrtelném nebezpečí, a klíčem k rozuzlení je ztracené dítě.

Pend
  1. 6. 2013, 5:31
Moje první kniha od MacDonaldové. Děj není moc komplikovaný a je celkem předvídatelný, snaha o realističnost se projevuje hlavně v charakterech postav.