Skryté síly v člověku - Čakry a kundaliní

Skryté síly v člověku - Čakry a kundaliní Originální název: Skryté síly v člověku - Čakry a kundaliní

Nezjištěno / Jiné - 2004

Nezjištěno / Jiné (2004)

Kniha Paramahansy svámího Mahéšvaránandy, autora systému „Jóga v denním životě“, podle něhož cvičí lidé na celém světě, nás podrobně seznamuje s působením našich energetických center a v nich obsažených skrytých sil, které určují náš osud. Autor nás vede k tomu, abychom tyto síly nehledali vně, nýbrž uvnitř sebe. Přijmeme-li jeho vedení, otevře se před námi cesta k osvobození z koloběhu zrození a smrti. Na cestě za poznáním vlastního Já nás autor knihy provází krok za krokem. Důvěrně nás seznamuje s osmi hlavními čakrami a do rukou nám vkládá nástroj, kterým dosáhneme cíle nás všech, tedy sjednocení se svým Pravým Já. Praktikováním „Jógy v denním životě“ se mohou probudit a otevřít naše vnitřní silová centra. S jejich pomocí se nám podaří to, co si tak usilovně přejeme – žít smysluplným životem v harmonii, míru a štěstí. Neboť teprve když se naučíme ovládat sami sebe, jsme také schopni řídit svůj osud. Zvláštnost knihy o čakrách, kterou máte před sebou, spočívá v tom, že popisuje i málo známou bindu-čakru, jedno z nejtajuplnějších a nejpozoruhodnějších energetických center člověka. Právě v současné době lidé sní o „zdroji věčného mládí“. Takový pramen mladosti, vitality a zdraví se nachází v bindu-čakře a my z něj můžeme čerpat prostřednictvím speciálních cvičení. Kniha si jistě najde cestu k těm, jimž je určena. Kéž je pro všechny zdrojem poznání a moudrosti.

vladislaus
  18. 11. 2011, 8:58
Tato kniha je určena pro pokročilé adepty jógy a tím míním, že musí mít aspoň tři léta praxi. Pro začátečníka je naprosto nevhodná.