Všecky krásy světa

Všecky krásy světa Originální název: Všecky krásy světa

Eminent - 1999
ISBN: 80-85876-83-3

Eminent (1999) 80-85876-83-3 486

Po mnoha letech vychází původní kompletní vydání úchvatných vzpomínek jediného českého nositele Nobelovy ceny za literaturu Jaroslava Seiferta. (Založil/a: skjaninka)

Jaroslav Seifert Jaroslav Seifert
*23.09.1901 - †10.01.1986

jethro.tull
  16. 8. 2015, 12:53
Nádherná kniha laskavého a milého vzpomínání. Kdysi jsem si ji pořídil v 80. letech minulého století a od té doby se k ní občas vracím. Při prvním čtení mě zaujalo, jak lidsky vypráví Seifert o umělcích, o kterých jsme se učili (k některým jsem tehdy vzhlížel), i o umělcích, o kterých jsme se neučili (pro mě podstatný zdroj informací o těchto umělcích). Nyní jsem začal číst přepracované vydání z roku 1999 a znovu jsem nadšený z mírně nostalgického vzpomínkového vyprávění. Nejraději mám ale vydání z 80. let s dedikací autora určené bohužel pro mě cizí osobě. Mám takový zvláštní pocit, že se této knihy dotýkal Jaroslav Seifert.
jorick
  28. 4. 2011, 16:55
kniha, která nám svého času rozsvítila šedivou existenci v normalisaci; vydavatelé si to možná neuvědomovali, ale pro mne a další kumpány to tehdy znamenalo naději návratu zmizelého světa. Byl kdysi jiný svět, než ten, co nyní žije,/ svět býval barevný, sladký, pln poezie./ Nic není věčného. v tom bývá žití svízel,/ ten barev plný svět nám kamsi tiše zmizel.// Vím, co se vrátit má, přes prahy neskutečna./ Nic není věčného: To naděje je věčná!//