Přátelé, milenci a jiné nerozvážnosti

Originální název: Friends, Lovers and Other Indiscretions

Rybka Publishers - 2009
ISBN: 978-80-970677-1-7

Rybka Publishers (2009) 978-80-970677-1-7 350

Vtipný a chytrý román o radostech a strastech moderního manželství a záludnostech starých přátelství z pera autorky bestselleru Tajný život takové normální matky, který byl nadšeně přijat čtenáři i kritikou. Samovi a Lauře Diamondovým – a stejně tak i jejich přátelům – se s blížící se čtyřicítkou život už dávno nezdá tak jednoduchý jako před lety, když se seznámili. Zatímco neuroložka Laura by ráda pracovala jen na poloviční úvazek a pořídila si třetí dítě, pro jejího manžela Sama je podobná představa naprosto děsivá a hodlá tomu jednou provždy zabránit. Ani Janey Dartová, bývalá volnomyšlenkářka a nyní renomovaná podniková právnička, neprožívá zrovna snadné období. Sice se jí po letech konečně podařilo citově osvobodit (odpoutat) od muže, jehož považovala za svou životní lásku, stíny její minulosti ji ovšem neopouštějí. Zato Jonathan Sleet, nejlepší přítel Sama Diamonda a majitel módní restaurace, je na vrcholu kariéry: právě vydal novou kuchařku a chystá se natáčet televizní seriál o vaření. Jenom odolávat pokušení v podobě krásné mladé ženy se mu jaksi nedaří. A tak není divu, že jeho kdysi okouzlující manželka Hannah si na jejich rodinné ekofarmě v Suffolku najde jiné rozptýlení. Jonathan je však odhodlán svést všechny své přátele po dlouhých letech dohromady a v rámci oslav svých čtyřicátých narozenin naplánuje společnou dovolenou. Jenže když se sejde šestice starých přátel, kteří mají za sebou dvě desetiletí spletitých osudů a vzájemných vztahů a provází je i nějaké to komplikované tajemství z minulosti, může se takový společně strávený týden poněkud zvrtnout… (Založil/a: skjaninka)

Fiona Neill Fiona Neill
*1966

Evelýny
  15. 1. 2015, 20:22
Příběh, kdy se s přátel stávají milenci, z milenců přátelé. Příběh, ve kterém všichni přátelé mají svá tajemství a pro některé se ta tajemství stávají větším břemenem než pro ostatní. Tajemství jsou pomalu odkrývána formou vzpomínek všech protagonistů a tím se kniha stává napínavější. Nutí vás číst a číst, dokud neodkryjete to poslední tajemství. Ale co pak s tím, Lauro a Same? Konec knihy je tak trochu nejasný. Kniha mě donutila přemýšlet a pro mě opravdu plný počet bodů, i když není tak zábavná jako Tajný život takové normální matky. Na tenhle příběh rozhodně nezapomenu. Nad některými rozumovými úvahami však můj rozum zůstal stát.
Kačka Ulrychová
  14. 8. 2016, 21:22
Já jsem byla bohužel z této knihy velmi zklamaná. Moc jsem se těšila, až ji začnu číst, jelikož jsem si zamilovala autorky předchozí knihu Tajný život takové normální matky. U této knížky dlouho trvalo, než nastal děj, nečekala jsem, že se budu muset prokousávat a nějaké úryvky přeskakovat. Příběh hezký, ale nic náramného za tím nehledejte.
sallydvor
  14. 2. 2016, 15:59
Kniha má velmi pomalý rozjezd. Místy dlouhé popisy věcí a přírody. Nicméně se kniha četla velmi hezky. Příběh party přátel a jejich životní peripetie, člověka nikdy neomrzí.