New York

New York Originální název: New York

Albatros
ISBN: 80-00-02252-9

Albatros 80-00-02252-9 147

Město, které nikdy nespí. Velké jablko. Domov jazzu. Metropole světa. Nejameričtější a nejméně americké město zároveň. To všechno - a mnohem víc - je New York. Zachytit jej v jedné knize se zdá být nemožné - ale právě to se v knize New York daří Vladimíru Fukovi, jednomu z největších českých knižních ilustrátorů. Fukovy ilustrace i doprovodné poetické texty Zdeňka Mahlera mají vzácnou schopnost vyhmátnout z americké každodenní reality to podstatné, na jedné dvoustraně dokážou oba autoři pomocí umělecké zkratky vyjádřit bezmála totéž co obsáhlý román. Zdá se až neuvěřitelné, že první podoba knížky vznikla na objednávku nakladatelství Albatros už v roce 1968. Kniha tehdy nespatřila světlo světa kvůli sovětské invazi. Vydáním knihy tedy Albatros nejen splácí letitý dluh, ale také předkládá čtenářům unikátní, nadčasovou uměleckou publikaci. (Založil/a: skjaninka)

togaf
  16. 9. 2016, 10:06
Úžasný cestopis pánů Mahlera a Fuky! Potické krátké texty s básnickou lehkostí vykreslují město tak, že se tam toužíte vypravit. Lehké vtipy a milé charakteristiy doprovází naprosto úžasné grafické zpracování. Je tu i zpousta zajímavostí a historických údajů a všechno je to podáno ve zkratce, že se nezačnete nudit. Tohle je odteď můj nejoblíbenější cestopis!