Originální název: Amy Angel

Fragment - 2014
ISBN: 978-80-253-2284-0

Fragment (2014) 978-80-253-2284-0 332
Fragment (2008) 978-80-253-0749-6 329

Tajuplný a napínavý příběh patnáctileté Amy. Nesmělá dívka se sama v sobě příliš nevyzná, má problémy s rodiči a nejraději by se před celým světem někam schovala. To však bohužel nejde. Jejím idolem je slavný zpěvák Matt M. Amy moc touží po jeho podpisu, ale z jejich osobního setkání je velmi zklamaná. Zjistí, že její idol je zhýčkaný sobec. Po řadě nešťastných náhod Matt způsobí těžkou autohavárii a upadne do kómatu. Aby se vrátil zpět do života, musí konat dobro, pomáhat jiným lidem a přestat myslet pouze na sebe. Jediný, kdo ho vidí, je Amy, neboť právě ona se ho dotkla jako poslední. Matt se jí pravidelně zjevuje v podobě anděla s černými křídly. Mohou Matt a Amy pomoci jeden druhému a navzájem se zachránit? (Založil/a: skjaninka)

Thomas Brezina Thomas Brezina
*30.01.1963

wwwhisk@s
  8. 7. 2013, 21:33
Opravdu nesnáším tento žánr - dívčí romány. Ale výjimka potvrzuje pravidlo - že to napsal Brezina, zkusila jsem to a nebylo to zas tak hrozné...

No dobře, líbilo se mi to. Vážně jo. Taková oddechovka, když se člověk nudí. Brezina dokázal, že psát umí, i když jen pro mládež. Tedy, rozhodně to chce umět psát, když dám dívčímu románu čtyři hvězdičky...
Laděnka Šušu
  1. 2. 2014, 16:08
Knihu jsem četla jako malé dítě, motiv klasický, ale velmi se mi líbilo, jak se děj postupně odvíjel, originální svým způsobem. Pro malé dospělé :-).
Dee-Dee
  10. 9. 2013, 14:51
Tuhle knížku jsem četla asi když mi bylo devět a vzpomínám si, že se mi velmi líbila. Nápad mi přišel docela zajímavý a hlavně se to dobře čte.
yanniss
  28. 9. 2012, 19:22
Knihu už si moc nepamatuji, ale vím, že se mi knížka celkem líbila. Hezky se čte a má zajímavý děj :)
trpaslyk
  25. 5. 2011, 22:05
Poměrně zdařile napsaný románek pro náctileté dívky. Jednoduché, čtivé, členěné na krátké kapitolky, které se pravidelně střídají jednou z pohledu Amy, jednou z pohledu Matta. Na tenhle žánr docela dobře zpracované, ve srovnání s jinými knížkami určené pro teenagerky je to zdařilejší kousek.
sallyhec
  16. 6. 2015, 21:06
Docela dobré, slušné. Musím říct, že pro Brezinu mi tento žánr (Dívčí romány? To jako fakt?) přijde trochu atypický. No a opravdu se mi potvrdilo, že se pro něj tento žánr příliš nehodí... Kdo chce moc, nemá nic :-)... Mělo to strašně zdlouhavý a bezvýznamný děj, příšerně velké písmo a až příliš pře-moudřený a pře-fantazírovaný příběh. Přesto mi to vlastně tak nějak zahrálo na city a obálce se prostě nedá nic odepřít... :-)
Kriztyna
  17. 8. 2012, 14:22
Dobře napsané, promyšlené a čtivé taková oddechová knížka na zahnání nudy, když venku leje...
Občas jsem měla chuť Matta proplesknou za to sobecké chování.
Angel Writie
  8. 5. 2016, 21:04
aww, tuhle knihu jsem měla z knihovny asi tak stokrát a ještě se mi neomrzela. před třemi lety jsem si jí prostě musela přečíst a teď jí čt furt, ovšem až od patnácté kapitoly. Brezina se tady opravdu vytáhl
SarkaD
  9. 7. 2015, 10:51
Tato kniha by měla obyčejný děj kdyby autor knize nedodal ten správný nádech ,který by měla mít každá kniha.Kniha je celkem pravdivá.I v životě fanynky blbnou kvůli svým oblíbeným hvězdám,které se většinou chovají tak namyšleně jako v této knize.Dobře se čte,doporučuj :)
kejss
  3. 9. 2013, 20:37
Krásná knížka nejhezčí co jsem četla,zalíbí se spíš mladším,ale určitě i dospělému :-) Tato kniha se Thomasovi doopravdy povedla!! :-)