Mistrovské kusy

Poprvé vydáno celosvětově: 2001

Laser-books - 2003
ISBN: 978-80-7193-162-4

Laser-books (2003) 978-80-7193-162-4 640

O. S. Card shromáždil práce svých 27 kolegů a přátel: Paul Anderson * R. A. Heinlein * Lloyd Biggle * Jr. Theodore Sturgeon * Isaac Asimov * Edmond Hamilton * Artur C. Clark * James Blish * Ray Bradbury * Harlan Ellison * Robert Silverberg * Frederik Pohl * Georgie R. R. Martin * Harry Turtledove * William Gibbon a Michael Swanwick * Karen Joy Fowlerová * C. J. Cherryhová * John Crowley * James Patrick Kelly * Terry Bisson * John Kessel * Lisa Goldsteinová * Georgie Alec Effinger.

HELLBOY-DB
  26. 1. 2013, 23:33
- Říkejte mi Joe (Call Me Joe) --- (1957) --- Poul Anderson --- 60%
- Všechny tvé stíny ("All You Zombies...") --- (1959) --- Robert A. Heinlein --- 80%
- Písňotepec (The Tunesmith) --- (1957) --- Lloyd Biggle, Jr. --- 100%
- Létající talíř osamělosti (A Saucer of Loneliness) --- (1953) --- Theodore Sturgeon --- 60%
- O čem sní roboti (Robot Dreams) --- (1986) --- Isaac Asimov --- 80%
- Devoluce (Devolution) --- (1936) --- Edmond Hamilton --- 80%
- Devět miliard božích jmen (The Nine Billion Names of God) --- (1953) --- Arthur C. Clarke --- 80%
- Umělecké dílo (A Work of Art) --- (1956) --- James Blish --- 80%
- Temní byli a zlatoocí (Dark They Were, and Golden-Eyed) --- (1949) --- Ray Bradbury --- 60%
- "Čiň pokání, Harlekýne," řekl Tiktátor ("Repent, Harlequin!" Said the Tickt...) --- (1965) --- Harlan Ellison --- 60%
- Budižkničemu (Eurema's Dam) --- (1972) --- R. A. Lafferty --- 80%
- Pasažéři (Passengers) --- (1968) --- Robert Silverberg --- 80%
- Tunel pod světem (The Tunnel Under the World) --- (1955) --- Frederik Pohl --- 100%
- Kdo nahradí člověka? (Who Can Replace a Man?) --- (1958) --- Brian W. Aldiss --- 40%
- Ti, kteří odcházejí z Omelas (The Ones Who Walk Away from Omelas) --- (1973) --- Ursula K. Le Guinová --- 60%
- Nestálý Měsíc (Inconstant Moon) --- (1971) --- Larry Niven --- 80%
- Písečníci (Sandkings) --- (1979) --- George R. R. Martin --- 100%
- Nevyšlapaná cesta (The Road Not Taken) --- (1985) --- Harry Turtledove --- 100%
- Stíhači (Dogfight) --- (1985) --- Michael Swanwick a William Gibson --- 60%
- Tváře mene (Face Value) --- (1986) --- Karen Joy Fowlerová --- 60%
- Nádoby (Pots) --- (1985) --- C. J. Cherryhová --- 80%
- Sníh (Snow) --- (1985) --- John Crowley --- 60%
- Potkan (Rat) --- (1986) --- James Patrick Kelly --- 80%
- Medvědi objevují oheň (Bears Discover Fire) --- (1990) --- Terry Bisson --- 40%
- Dokonalý únik (A Clean Escape) --- (1985) --- John Kessel --- 60%
- Turisté (Tourists) --- (1985) --- Lisa Goldsteinová --- 60%
- Jedna (One) --- (1995) --- George Alec Effinger --- 80%

I když titul nejlepší sci-fi tato sbírka dle mých přestav tak úplně nesplnila nelze ji upřít to, že se zde nalézá i přesto hodně vydařených povídek. Při čtení mi některé přišly celkem povědomé a to z toho důvodu, že už jsem ten jejich příběh někde zhlédl. Filmového zpracování z této kolekce se totiž dostalo pěti povídkám. ===80%