Závoj strachu

Závoj strachu
Originální název: Voile de la peur

Víkend - 2007
ISBN: 80-7222-493-X

Víkend (2007) 80-7222-493-X 334

Dříve jsem si myslela, že mám všechno a neměla jsem nic. Dnes nemám nic, ale v podstatě mám všechno, protože mám svobodu. Ztratila jsem všechno, co jsem měla, abych dostala to, co jsem nikdy neměla. K tomuto poznání dospívá hlavní hrdinka příběhu, v němž není nic vymyšlené. Samia se narodila v Alžírsku, v bohaté rodině, ovšem muslimské, pro kterou dcera nic neznamená. Rodinu ovládá despotický otec, který v šestnácti letech Samii násilím provdá. Manžel ji znásilňuje, bije a vyhrožuje upálením zaživa. Do této atmosféry plné vyhrůžek a strachu porodí šest dětí. Aby unikla otřesné ženské podřízenosti, ale především uchránila své dcery před tím, co sama prožila, překračuje jedny hranice za druhými. Ocitá se v ubytovně pro bezdomovce, prochází všemožnými obtížemi. Nakonec nalezne bezpečný přístav až v Kanadě. Podobné utrpení prožívají milióny žen, které jsou rukojmím myšlení z předminulého století, nebo prostě jen obětí násilí ze strany mužů. (Založil/a: skjaninka)

Samia Shariff Samia Shariff
*??.??.1959

nadka77
  22. 12. 2015, 21:21
Úžasná kniha podle skutečné události.......nemohla jsem se od ní odtrhnout. Všem doporučuji si knihu přečíst.
ucik
  1. 5. 2014, 13:37
Knihu jsem přečetla jedním dechem,až jsem chvílemi byla šokována,jak sní zacházeli.Hezká kniha doporučuji.
Muficek01
  6. 11. 2011, 11:08
Velice pěkná kniha, i když samotný příběh hrdinky je šokující. Nechápu tu mentalitu, jak může někdo nenávidět narozenou dceru a milovat jen syna. Autorka se však postavila osudu a bojovala za své děti a lepší život...