Originální název: Doctors

Lucka Bohemia - 2006
ISBN: 80-863-2511-3

Lucka Bohemia (2006) 80-863-2511-3 732
Lucka Bohemia (2001)
Svoboda - Libertas (NS Svoboda) (1992)

Nové vydání bestselleru, který byl přeložen do mnoha světových jazyků. Strhující příběh několika spolužáků, kteří v šedesátých letech opustili s čerstvým diplomem v kapse lékařskou fakultu Harvardu, nás zavádí do medicínského prostředí v USA. Nahlédneme do nejtajnějších zákoutí života lékařů - od piteven až po výzkumná pracoviště nabitá nositeli Nobelových cen - a zároveň do nejniternějších zákoutí lidské duše. S hlavními hrdiny prožíváme jejich lásky a touhy, skryté vášně, první profesní zkušenosti, triumty, ale i bolestná zklamání a nečekané prohry. Pestrá, dramaticky se proplétající mozaika osudů Barneye, Laury, Bennetta, Setha a dalších, plná lidského tepla i bolesti, zaujala miliony čtenářů na celém světě a dodnes je uchvacuje svou pravdivostí a humanismem, láskou a úctou k člověku i životu... (Založil/a: skjaninka)

VerenaLord
  30. 1. 2013, 10:52
Poměrně obyčejný román popisující běžné slasti i strasti doktorů nejen v osobním, ale i v profesním životě. Líbí se mi propracovanost postav, zajímavě psaný děj, i když konec knihy je trochu netypický a k předchozím stránkám se moc nehodí.
Pend
  12. 11. 2012, 19:08
Možná, že ten závěr je trochu kýčovitý, ale to do beletrie patří. Jinak skvěle napsaný román, který jsem přečetl jedním dechem.
marta-b
  31. 8. 2011, 10:37
Výborně napsaná knížka - nebo alespoň první dvě třetiny určitě. Poslední část mi přišla dost zbytečně protahovaná, dalo se to určitě trochu zkrátit. Ale i tak dávám 4/5, protože až na ten závěr se to četlo skoro samo. A taky už po přečtení vim, že bych na doktorku nikdy nemohla jít studovat ...
ribička
  4. 9. 2010, 15:18
Část o studiu medicíny a navazování přátelství na univerzitě byla výborná. Ale po odchodu hlavních hrdinů z univezrity mě děj poněkud nudil a závěr mi přišel vyloženě kýčovity.
ROB33
  25. 11. 2015, 8:42
Velmi čtivá a poutová kniha, která i nezasvěcenému přiblíží lékařské prostředí. Především první část kniha je povedená, kde se dočteme o dospívání budoucích lékařů, dále o jejich studiu a následně prvních zkušenostech coby promovaných mediků.
bratr_jezek
  13. 12. 2013, 9:54
Zajímavé osudy několika lidí, kteří se rozhodli projít úskalím lékařské profese. Jak se jim dařilo a nedařilo, co prožívali a čemu se věnovali, to vše napsané velmi čtivě a poutavě.
RedDuck
  22. 10. 2011, 12:00
Jak už kolegové prozradili, kniha je velmi silná především při seznamování charakterů a jejich prvních krůčcích na univerzitě a v praxi. Bohužel čtivost knihy se snižuje v úměře jak se charaktery rozcházejí a děj se tak bourá na několik méně zajímavých linií.
karkulin1982
  13. 12. 2013, 22:57
Knihu jsem četla v poměrně ranném věku (což mě teď udivuje:))a už tenkrát se mi strašně moc líbila. Je tomu už dost let, proto se na opakované přečtení rozhodně chystám.
HelenaH82
  24. 9. 2013, 11:39
Jedna z nejlepších knih, které jsem četla. Postavy jsou propracované, jejich motivy k různým činům postupně zdůvodněné. A různorodost dokotorů a jejich jednání, pocitů vůči pacientům i motivace k volbě tohoto povolání je skvěle ukázána.
Heduš
  21. 11. 2012, 23:23
Rozhodně základ Segalovi tvorby, který z mého pohledu medičky naprosto vystihuje pocity, které student medicíny denně zažívá. Jen mě mrzí, že jsem se zatím nedostala k tomu každodennímu běhání mezi ležením v knihách.
aubergine
  1. 11. 2014, 20:00
Obsahuje spoiler spoiler Kniha se mi líbila - je pravda, že konec je trochu rozvleklý, ale myslím, že úplný závěr (co vlastně vyléčilo Harryho?) je docela zajímavá pointa do knihy o lékařích. Bavilo mě knihu číst, takže ji určitě doporučuji. Co mi ale zážitek z četby hodně zkazilo byl český překlad. Kniha (četla jsem 4. vydání, nakladatelství Lucka, překlad L. Trávníček, 2001) je plná překlepů, uvozovek na špatných místech, chybně napsaných jmen hrdinů a to mi vážně vadilo, protože si to E. Segal rozhodně nezaslouží. Chápu, že občas může nějaká chyba proklouznout, ale tady toho bylo vážně moc :( Jeden příklad za všechny, když se Barney ptá manželky a syna, co přes den dělali a je to přeloženo jako "Tak co jste, kluci, dneska dělali?"...
Hejhula
  8. 12. 2012, 18:53
Opravdu výborně napsané, četlo se to skoro samo. Trochu mě zarazilo, že z jednoho ročníku vyšlo tolik výrazně individuálních a úspěšných jedinců, ale v rámci románové zkratky je to OK. Jen mě taky trochu zklamal konec. Při vší úctě zázračné vyléčení malého Harryho pomocí čínských bylin a neschváleného léku ve stádiu výzkumu, bylo i na mě trochu moc...
deniska89
  24. 7. 2015, 9:02
Nevím čím přesně mě knížka uchvátila, jestli to bylo lékařské prostředí, sledování několika zajímavých životů najednou, mnohočetné morální výzvy nebo jen výborné zpracování, ale vím, že s jejími hrdiny se budu loučit jen těžko. Pravda je, že konec je trošku předvídatelný, ale já se bavila celých 730 stránek.
Adosz
  15. 1. 2014, 13:47
Tuto knihu považují za výbornou reklamu pro příští uchazeče na medicínu. Děj je velice čtivý, rychlý a hlavně zajímavý. Slyšel jsem ohlasy, že taky velice předvidatelný. Dle mého názoru není to jednoznačné, místy jsem byl velice příjemně překvapený. Považuji to za nejlepší dílo E. Segala.
P.S. První věta v knize napoví, zda-li si knihu oblíbíte nebo ne.
Gabcatko
  19. 12. 2012, 23:49
Krásná kniha, jedna z mých nejoblíbenějších, coby medička jsem jí četla poprvé a naprosto jsem se ztotožnila s pocity postav. A i když jsem knihu četla již poněkolikáté,vždy to bylo jedním dechem.
SlyDog
  18. 10. 2012, 23:17
Na knihu nedám dopustit, jako medik mám na ni trochu osobnější náhled, protože vystihuje pocity studentů naprosto přesně. Předchozí komentáře narazily na druhou třetinu knihy či její konec...já naopak tvrdím, že právě odchod lékařů do praxe a počínající krůčky na různých místech je nejlepší část knihy. Autor řeší mnoho kontroverzních témat z hlediska etiky a komplikovaného života lékaře.