Ledový ostrov

BB art - 2009
ISBN: 978-80-7381-596-7

BB art (2009) 978-80-7381-596-7 463
BB art (2007) 978-80-7381-094-8 463

Americká vědecká expedice Omega, která se ve speciální ponorce Polar Sentinel vydala na průzkum hlubin Severního ledového oceánu, narazí na obří plovoucí ledovec. Brzy zjistí, že na ledovém ostrově cele skrytém pod hladinou se nachází dávno zapomenutá polární stanice Grendel vybudovaná Sověty zhruba před sedmdesáti roky tak, aby zůstala běžně nepřístupnou a prakticky neviditelnou. Sonar ponorky zaznamená uvnitř cosi živého, což je v daných podmínkách zcela vyloučeno. Tak začíná bádání, do nějž se zapojí rovněž americké a ruské výzvědné služby a námořnictva. Tak začíná rovněž boj o přežití, neboť všichni zúčastnění se stávají předmětem hrůzného experimentu, který se na stanici rozvíjel, aby změnil budoucnost lidstva, anebo zničil veškerý život na naší planetě. (Založil/a: skjaninka)

Elleyne
  7. 2. 2014, 22:55
Tak já si nemůžu stěžovat. Plno zvratů, pro mne mnohdy překvapivých, sympatické postavy(samozřejmě Ti hlavní). Autor umí dobře gradovat napětí a knihu jsem dočítala do noci, jen abych se dozvěděla, jak to celé nakonec dopadne.
nečik
  18. 10. 2011, 5:45
Ledový ostrov jsem sice četl, ale bohužel je to pro mne jedna z nejslabších knih od Rollinse. U mě vždy povede Amazonie.

---------------------

Prometheus.Nox
  19. 1. 2013, 12:14
První seznámení s Rollinsem - k přečtení knihy mě motivovala anotace. Přečíst si Ledový ostrov se ukázalo jako správný krok - skvěle napsané, detailně promyšlené, napínavé a zejména v druhé polovině knihy plné nečekaných zvratů a překvapení. Knihu jsem s sebou tahal všude, kde to šlo, nešlo se od ní odtrhnout, protože se prakticky nedalo předvídat, co se bude dít dál. Pro mě zkrátka jednoznačně skvělý kus literatury :-)
Hedgehog
  16. 9. 2013, 18:34
Moje čtvrtá kniha od tohoto autora a možná i poslední. Všechny mi připadali příliš podobné stylem vyprávění a postupně jsem se k nim stále obtížněji vracel. Dočetl jsem jen z povinnosti, pokud by ovšem mělo jít o první knihu, kterou budete číst od Rollinse, pravděpodobně se budete bavit víc než já.
Indy
  29. 7. 2014, 18:48
Perfektní kniha. Málem jsem ji neodložil z ruky. Opravdu promyšlený děj do posledních detailů. Na to, že tato kniha patří k prvním co tento autor vydal, tak klobouk dolu. Co říci závěrem? Musíte si to přečíst. :)
tterez
  20. 10. 2012, 13:04
Musím oponovat, podle mě je to hned po Amazonii Rollinsovo číslo 2!! Parádní zápletka a vyvrcholení.