Utajený vesmír

Utajený vesmír

Moba - 2004
ISBN: 80-243-1608-0

Moba (2004) 80-243-1608-0 255

V archivech konstrukčních kancelářích jsou dodnes ukryty nejrůznější projekty, které měly být navždy utajeny. Důvodem bylo, že se je nepodařilo z různých důvodů uskutečnit a zejména v bývalém SSSR bylo jejich zveřejnění zcela nežádoucí. Šlo především o projekty na vojenské ovládnutí vesmíru , z nichž mnohé vyšly najevo až v poslední době. Až dnes se může otevřeně mluvit o špionáži prováděné z oběžné dráhy, o útočných kosmických stíhačkách a o kosmických bombardérech. Teprve nyní lze otevřít archivy a seznámit se s projekty velkých raket, různých vojenských orbitálních stanic, utajovaných návrhů kosmických lodí. Utajeny měly v bývalém SSSR navždy zůstat ovšem i velkorysé projekty meziplanetárních letů, které v podstatě předběhly dobu. Kniha odhaluje závoj nad ještě nedávno přísně střeženým tajemstvím kosmického programu a mnohé z informací i příběhů ze zákulisí jsou u nás publikovány poprvé.

#vesmír
Pavel Toufar Pavel Toufar