Sek a Zula

Epocha (2016) 978-80-7557-009-3 80
Epocha (2009) 978-80-7425-014-9 96
Madagaskar (1994)
Mladá fronta (1971)

Autorská dvojice Neprakta–Švandrlík se víc než třicet let věnovala komiksové tvorbě, která přivedla ke kresleným příběhům celou jednu generaci mladých čtenářů. Tvorbě pro děti se věnovali nejen v dětských časopisech, ale i v novinách a na pokračování vydali téměř dvacítku titulů. K nejznámějším a také nejúspěšnějším patří seriál Sek a Zula. Vycházel v Ohníčku v letech 1968 až 1971 a znovu navázal v polovině osmdesátých let. Dětem se jejich prostřednictvím představila dvojice pravěkých sourozenců Seka a Zuly, tygřík Drápek, brontosaurus Punťa a jejich přátelé ve 127 příbězích. Nakladatelství Epocha, systematicky se věnující souhrnnému vydávání Nepraktovy a Švandrlíkovy tvorby, nemohlo nechat jejich největší komiksový opus bez náležitého povšimnutí, a tak v prvním dílu s názvem „Příběhy Seka a Zuly“ přináší celkem 82 komiksových stran včetně jednoho příběhu ze srpna 1969, který byl tehdy z vydání v Ohníčku pro své „politické zaměření“ vyřazen. (Založil/a: Judyth)

Miloslav Švandrlík Miloslav Švandrlík
*10.08.1932 - †26.10.2009

Jiří W. Neprakta Jiří W. Neprakta
*12.07.1924 - †30.10.2011

Nantong
  3. 2. 2013, 20:33
Jeden z mých prvních komiksů...kdo by si nepamatoval jak si pračlověk přivede domů ženu, na šavlozubého tygra, brontosaura ....krásné obrázky...na to se prostě nezapomíná :)
adevr
  6. 2. 2012, 14:12
Krásně jsem si zavzpomínal na dobu dětství, kdy jsem tyto, pro mne první komiksy, naprosto okouzlily.
Bylo to fajn tenkrát, a je to parádní i teď, kdy vyšly ve třech knížkách, všechny sebrané příběhy pravěkých hrdinů.
Díky za tento počin...
chipushit
  30. 9. 2016, 8:11
Brontosaurus Puňta, had Boleslav... kdo by neznal. Velká škoda že jsme se z politických d§vodů nedočkali dalších vydání, jak bylo plánováno - U starých Slovanů, Na velké Moravě.
Vendelína
  17. 9. 2016, 21:40
Veselá nostalgie. Ač u některých příběhů mam dnes pocit, že je snad autoři museli tvořit na drogách :)