Originální název: The Sleeping Doll

ISBN: 978-80-7498-104-3

Domino (2015) 978-80-7498-104-3 640
Domino (2010) 978-80-7303-536-5 503
Domino (2007) 978-80-7303-357-6 503

Agentka Kathryn Danceová, odbornice na kinezickou analýzu, dokáže odhadnout lež a vytušit myšlenkové pochody vyšetřovaného s takovou jistotou, že si vysloužila i uznání věhlasného newyorského kriminalisty Lincolna Rhyma. Nyní Danceová řeší závažný případ v rodné Kalifornii: Daniel Pell, několikanásobný vrah, jenž dokáže ostatním snadno vnutit svou vůli, utekl pomocí geniálního triku z vězení a začíná realizovat svůj zrůdný plán.
Chce-li Kathryn Danceová dopadnout Pella dříve, než zmaří další životy, musí získat ke spolupráci lidi z jeho minulosti: trojici žen, které žily pod jeho sadistickou vládou v sektě, a zejména malou holčičku přezdívanou Spící panna. Ta byla jediným člověkem, kterému se podařilo přežít, když Pell ve svém běsnění povraždil celou jednu rodinu.
Podaří se Pellovi, tomuto velmistrovi v manipulaci s okolím, realizovat své hrůzné záměry? Anebo zvítězí pronikavý úsudek a dokonalý pozorovací talent Kathryn Danceová a jejích kolegů? Na to si, jak je už u Jefferyho Deavera obvyklé, budeme muset počkat až do úplně poslední stránky. (Založil/a: kosak)

Barabura
  26. 2. 2011, 21:42
Velice příjemné překvapení. Po slabší Ďáblově slze, to bylo fajn napínavé počtení. Akorát ty divný chyby v překladu, ale za to pan Deaver nemůže. Taky by mohl vynechat ty béčkový popisy osob, ale to už k němu asi patří.
Peetuliska
  25. 2. 2014, 20:40
Masový vrah se rozhodne vyvraždit rodinu, jediná, kdo to přežije, je malá holčička, která nebyla vidět, protože spala mezi panenka, od novinářů proto dostává přízvisko spící panna. Rozjíždí se velké vyšetřování. Rychlý spád, dynamika, překvapivé zvraty, odpočinková četba, to je Deaver.
chrispe
  29. 10. 2012, 18:48
Čtivé, Kathryn Dance byla sympatická... ale neskutečně překombinované, milion náhlých zvratů... někdy je méně více.
Desmond
  6. 7. 2015, 7:24
Spící panna mě nedokázala vtáhnout tak jako jiné Deaverovy knihy. Opravdu začíst se mi povedlo až v poslední třetině knihy, kdy se vyrojilo množství zvratů, na které jsme u autora zvyklí. Tentokrát kupodivu i celkem přijatelných a ne až tolik překombinovaných jako u některých z Jefferyho počinů. Přesto musím říct, že další dva díly s Kathryn mě bavily více.
Hazakiros
  11. 11. 2013, 12:45
Vcelku průměrný výkon, který však podstatně zvyšuje postava Kathryn Dance. Její psychologické rozbory a postupy, včetně takových , jako : „nasadila si své dravčí brýle" zvyšují celkovou úroveň na maximum.
MMacicekk
  1. 7. 2016, 16:24
Nemůžu této knize upřít čtivost, přečtenou jsem ji měla za dva dny. Ale mám pocit, že nebyla ničím výjimečná a za měsíc si už ani nevzpomenu, o čem vlastně byla.
Kulekunka
  30. 7. 2012, 12:03
Čtivá a napínavá kniha, neočekávané zvraty a především zajímavé vylíčení práce kinezického vyšetřovatele a čtení v lidském chování. Tato "specializace" dodává knize na zajímavosti a originalitě. Se špatným českým překladem nejde bohužel nic dělat (jen o ignorovat nebo číst v originále)...
Susan94
  8. 9. 2015, 17:59
Do určité míry geniální příběh, velmi promyšlené a propracované, hlavní postava byla velmi sympatická, jen mi některé kapitoly přišli přehnaně dlouhé a to způsobovalo, že chvílemi jsem se nudila a myslím, že to příběhu dost ublížilo. Jinak grandiosní konec. Vřele doporučuji.
frikulinka81
  10. 12. 2012, 16:49
Zajímavá krimi o kinezii. Člověk se i něco přiučí o významu nonverbálních projevů. Od začátku je to velmi čtivá kniha. Autor překvapuje hlavně na konci novými skutečnostmi ve vývoji děje. (Určitá pasáž týkající se Jennie mi příjde zbytečně vložená, autor ji klidně mohl nechat "spát" a na ději by se tak jako tak nic nezměnilo.) "Spící panna" v celém příběhu sehraje jen velmi malou roli. Čekala bych zásadnější význam této postavy, když je podle ní kniha pojmenovaná. Během čtení člověk začíná pomalu podezírat různé postavy ze lži a je zajímavé sledovat, jak se shoduje jeho intuice s autorovým záměrem.
bady
  14. 11. 2012, 21:27
Po sérii severských detektivek jsem hledal i jiné autory. Zde jsem narazil na Jeffery Deavera, který měl skvělá doporučení a rozhodl se, něco si od něj přečíst. Bohužel se mi do ruky jako první dostala kniha Manhattan je můj život/Smrt pornohvězdy, která mě vůbec nenadchla a já hned při prvním seznámení málem na Deavera zanevřel.
S touto knihou jsem mu dal jěště jednu šanci a nelituji toho. Příběh má slušný spád, nechybí mu napětí a pohodově se čte. Jen na konci je, jak už bylo zmíněno v předchozích komentářích, několik zbytečný zvratů.
Sweed
  25. 3. 2011, 13:33
Tak první polovina knihy u mě aspirovala na nejlepší Deaverovu knihu, bohužel 2. polovina byla velkým zklamáním. Souhlasím s podivným překladem, na jedné stránce se objeví asi 10x slovo "jakýsi"...možná překladatele nenapadlo vhodné synonymum :o)
Nellienka
  20. 4. 2015, 12:40
Zhltala jsem to během chvilky, protože se opět projevil typický Deaver - nepustí vás, dokud to nedočtete na jeden zátah až do konce.. Na každé stránce napětí a akce, která je jen tak jemně protkána milostnými životy hrdinů.
Z čeho jsem měla opravdu zážitek, byla hlavní hrdinka. Strašně mě bavilo popisování jejích výslechů, kinetické fígle a skvělý um dát si dvě a dvě dohromady!! Super :)
Londi
  17. 11. 2012, 15:14
Knihu jsem přečetla téměř jedním dechem, bylo to opravdu napínavé. V některých místech dokonce až naučné:-) Pro mne zatím to nejlepší, co jsem od Deavera četla.
zichisek
  12. 10. 2011, 11:31
Jedna pro mě z průměrných Deavrových knih.Začátek byl docela zajímavý.Potom mi to přišlo trošku překombinované.Ale kniha se četla dobře.
Sykorka1
  9. 7. 2013, 21:21
Velmi čtivá a napínavá kniha. Klasicky u Deavera nevíte nikdy nic až do konce, což dělá knihu čtivou a napínavou až do konce. Pro mně jedna z jeho nejlepších knížek.
mamba511
  27. 6. 2013, 18:03
Naprosto souhlasím s komentářem uživatelky chrispe, pro mě zatím jedna z nejslabších knížek Deavera.