Rychlé lodě do pekel

Rychlé lodě do pekel
Originální název: Rychlé lodě do pekel

Jota - 2008
ISBN: 978-80-7217-573-4

Jota (2008) 978-80-7217-573-4 192

Zpočátku se může zdát, že se nám dostal do rukou jen poněkud netradiční cestopis; brzy však zjistíme, že se jedná o docela jiný žánr... Touha po nevšedních zážitcích zavede několik mladých lidí do manauského přístavu v Brazílii, odkud vyplouvají lodě na nejkrásnější místa Amazonie. Kdo by se dlouhé dny mačkal na předražené kocábce plné turistů, když se do vysněného Tefé dá dojet na rychlé a levné Madrugadě! Český dobrodruh, hledající únik z tísnivé středoevropské zimy, se s novými kamarády z různých krajů světa vydává na plavbu, jejímž cílem má být tropický prales a jeho exotičtí obyvatelé. Nebylo by vůči čtenáři fér prozrazovat více z děje této napínavé knihy, snad jen tolik, že se přečte jedním dechem a že vás, alespoň na určitou dobu, spolehlivě zbaví chuti cestovat někam daleko... (Založil/a: chancha)

marcellia
  25. 6. 2013, 10:29
Z knížky jsem byla nadšená,je moc zajímavá,pěkně plyne,a tak od poloviny jsem se od toho nedokázala odtrhnout,k závěru jsem měla nervy k prasknutí,konec nečekaný..Můžu jen doporučit!:-)