Na jevišti mezi Prahou a Vídní - Nezapomenutelná Líza Doolittlová

Na jevišti mezi Prahou a Vídní - Nezapomenutelná Líza Doolittlová Originální název: Na jevišti mezi Prahou a Vídní - Nezapomenutelná Líza Doolittlová

Brána - 2004

Brána (2004) 184

Herečka Zdenka Procházková, jejíž jméno je v německy mluvícím světě známější a populárnější nežli u nás doma, se rozhodla, že sepíše své memoáry. Nazvala je příznačně "Na jevišti mezi Prahou a Vídní". Právě mezi těmito dvěma městy od roku 1969 pravidelně jezdí. K jednomu ji váže pocit domova, druhé je místem, kde realizuje své herecké sny. Počátky Zdenčiny umělecké kariéry výrazně ovlivnil Karel Höger, který byl 17 let jejím partnerem a manželem. Hráli společně v mnoha filmech a na jevišti sklízeli několik let velké úspěchy s konverzační hrou Drahý lhář. Po Högrově smrti se herecké příležitosti v Čechách zúžily na minimum a Zdenka Procházková se vydala na cestu za hranice.

vladislaus
  6. 7. 2014, 10:07
Herečka Zdena Procházková je dnes sympatická a roztomilá stará dáma ( mladou si ji nepamatuji ), a takové jsou i její paměti. Příjemné počteníčko, které pohladí a potěší.