Mesiáš

Domino - 2012
ISBN: 978-80-7303-861-8

Domino (2012) 978-80-7303-861-8 472
Domino (2009) 978-80-7303-500-6 472

Tento nervy drásající příběh je všeobecně považován za nejlepší thriller od Mlčení jehňátek a je napsán tak, že se před usnutím budete ujišťovat, jestli vám nehrozí žádné nezbezpečí. Čtenáři i kritika v zahraničí se shodují, že Mesiáš se brzy zařadí mezi klasiku tohoto žánru, a objevil se dokonce názor, že jde o jeden z pěti nejlepších thrillerů všech dob! První oběť byla nalezena oběšená na provaze. Druhá ubitá k smrti v kaluži krve. Třetí chyběla hlava. Jejich minulost i zázemí se lišily stejně výrazně jako metoda, jakou je bestiální vrah sprovodil ze světa. Všechny tři zločiny spojoval pouze jeden hrůzyplný detail, který ovšem policisty dovedl ke znepokojivému závěru, že se stávají nedobrovolnými svědky přeměny člověka v sériového vraha Nálezy dalších zmasakrovaných mrtvol jen potvrzují, že se nemýlili. Detektiv Red Metcalfe si získal reputaci díky svému kriminalistickému talentu a neomylné intuici. Odhalil již spoustu vrahů, umí se vcítit do jejich myšlení. Vyslýchal jich už celou řadu a až doposud vždy věděl, co je žene vpřed. Ale tentokrát je Red v koncích. Motivy a metody tohoto vraha jsou tak neuchopitelné a zároveň tak geniální, že je Red nucen probádat nejtemnější hlubiny své vlastní duše, aby poznal pravdu. Život, který tím zachrání, je totiž život jeho samého (Založil/a: skjaninka)

Boris Starling Boris Starling
*1969

Peetuliska
  22. 2. 2014, 12:24
Kniha, která se zabývá sériemi vražd, ne však náhodných, vše je promyšleno vrahem, který si hraje na Jidáše a své oběti si vybírá podle povolání a jiných společností s dvanácti apoštoly. Kniha je zajímaáa a naprosto strhující.
orisi
  17. 1. 2014, 12:41
Po čase jsem si přečetl tento skvělí příběh . Začátek je pomalejší čtenář se musí začíst . Děj má spád . Jak se ztenčují stránky a blížíte se ke konci …... . Děj graduje je plný adrenalinu. Potěší milovníky dobrého thrilleru.
scajo
  17. 4. 2013, 12:29
Musím říct, že fakt nemám rád chytračení typu "Pravdu jsem odhalil dávno před koncem", ale v tomhle případě to chtě nechtě musím říct taky. To, kdo je Mesiáš, podle mě není žádné velké překvapení a ze Starlingových poměrně jasných náznaků mi to bylo s velkou dávkou jistoty jasné poměrně brzy. Ale aby bylo jasno, nepovažuju to za mínus, spíš naopak. Starling totiž čtenáři dost chytře rozesíval indicie (ve dvou konkrétních případech si troufnu říct, že skoro do očí bijící důkazy) a je jen na čtenářích, jestli jim ty náznaky dojdou nebo ne, čímž se vlastně sami čtenáři stávají součástí vyšetřování :) To, že mě identita Mesiáše nepřekvapila, tak nebylo zklamání, ale naopak dobrý pocit, že mi to neušlo. Jinak musím souhlasit se všemi superlativy, co se tady píšou. Je to výjimečná a do detailů propracovaná kniha, navíc napsaná docela originálním způsobem. A bez servítek.
blaufik
  26. 4. 2016, 11:14
Knihu jsem četla po dlouhých letech, a opět mne nezklamala. Je to kniha, která chytí, a nepustí. Já osobně jsem teda vraha neodhadla, měla jsem několik tipů, které byly vedle, jak ta jedle :-) Konec je poměrně zvláštní, nicméně nijak na knize neubírá.
dalimoni
  29. 12. 2010, 16:04
Fascinující a napínavý detektivní thriller, nečekaný závěr, doporučuji, kniha Vás nenechá vydechnout, dávám plný počet hvězdiček a asi se pustím do dalších knih tohoto autora.
Terůů
  25. 6. 2014, 10:17
Po dlouhé době opravdu parádní čtení. Určitě jsem se nenudila ani na okamžik, navíc je příběh ještě děsivější kvůli náboženskému motivu, celé mi to přijde dost brutální. Všechny detaily do sebe hezky zapadají. A upřímně jsem ráda, že Erik skončil ve vězení, i když si k tomu vlastně dopomohl i on sám.
nechapacka84
  26. 8. 2013, 11:50
Možno je to tým, že kriminalky nieje moja šálka kávy, ale rozhodne sa nestotožnujem s vätšinou komentárov.
Pre mňa osobne obyčajna detektivka, kde bohužial už minimalne od polovice knihy sa dá tušiť vrah, a od zaverečnej tretiny ho nevidí snáď len prvook schopný "četby"
Najsympatickejšia postava je azda mesiáš. (pozor nie JEZ) a Erik.
twiGGy88
  29. 9. 2013, 22:19
Já jsem se při čtení Mesiáše ani na okamžik nenudila. Pro náročného čtenáře, který má již načteno mnoho thrillerů a detektivek možná šedý průměr, pro mě fascinující a napínavý příběh - alespoň v době, kdy jsem knihu četla, jsem ji takto vnímala.
mysinecka86
  19. 2. 2013, 14:49
Nejlepší kniha, kterou jsem kdy četla. Napínavé, strhující prostě takhle podle mě má vypadat thriler. Kromě Bouře už jsem takhle úžasnou knihu neobjevila.
paja777
  24. 7. 2012, 21:51
VELMI pomalá gradace děje. Dost nudných pasáží. Předvídatelný konec. Za každou blbost je doživotní trest. Doufala jsem, že se budu aspoň trochu bát a ono nic. Napínavých míst je opravdu minimum. Souboj Reda a Mesiáše mi přijde opravdu směšný. Velké zklamání. Jedna z nejlepších knížek ve své kategorii? No to snad ne!
TeoCZE
  31. 1. 2012, 13:55
Pro mě zcela úžasná kniha, která si zaslouží víc než pět hvězdiček. Několikrát jsem byla zcela překvapená a možná dokonce i šokovaná, ale konec jsem opravdu nečekala ani v nejmenším. Ať už se jednalo o odhalení vraha, tak po celý zbytek procesu. Doufám, že se dočkáme zfilmování.
MysteryMan
  12. 8. 2014, 23:57
Já se přidávám k těm, kterým se kniha líbila. Mně se dokonce líbila moc. A taky jsem si při jejím čtení obnovil a doplnil určitý typ vzdělání. Pět hvězd nedávám jen proto, že si nechávám ještě jistou rezervu, až narazím na ještě lepší knihu.
Childe
  25. 11. 2012, 17:42
Nesympatické postavy, místy stupidní děj, mám tím na mysli odbíhání do soukromí detektivů a snaha o jejich zlidštění. Jediný závěr je trochu napínavý a má nápad, jinak je to nuda, nuda a zase jenom nuda již stokrát napsaného.
Srovnání s Harrisovým románem je opravdu hodně troufalý marketing této knihy, stejně tak nechápu zdejší převysoké hodnocení. Ale budiž, nikomu jeho nadšení neberu. Já se díky tomu musel nutit tuhle knihu vůbec dočíst.
nenia
  6. 1. 2011, 15:34
od A do Z, od první až po poslední stranu, od začátku až do konce....wow...od začátku jsem tušil, kdo je vrahem, třikrát jsem svou úvahu musel změnit, až jsem nakonec zjistil, že se mnou autor pěkně ... a že pravda byla viditelná hned od prvních kapitol. :-)
Darkness
  6. 1. 2016, 7:31
Musím říct, že na to, jaké jsou na knihu upoutávky (typu nejděsivější thriller od Mlčení jehňátek apod.) mě kniha vůbec nepřekvapila svým dějem, bylo to dost odhadnutelné. Prostě klasický scénář. Děsivé? Řekla bych, že jsem četla daleko napínavější a děsivější knihy.
agarux
  24. 2. 2015, 21:20
nechapem tie same superlativy v ostatnych hodnoteniach, podla mna celkom nudna kniha, hlavne v prvych dvoch tretinach som sa niekedy musel nutit, aby som cital dalej. pritomny cas je naozaj neprijemny, mam pocit ze bol vyuzity iba na umele stupnovanie napatia. odbocky do sukromia akterov ma miestami stvali, inokedy nudili. posledna tretina ma aj spad a konecne ma aj zaujala, no celkovo je to slaba kniha, aj ked myslienka je dobra. skoda ze autor ma "tahavy" styl. a to porovnanie s mlcanim jahniat hadam nikto nemysli vazne :D
sedicek
  28. 3. 2014, 22:54
Dlouho jsem nebyl takhle nadšený z přečtené knihy. Všem co mají rádi detektivní romány s napětím a perfektní zápletkou, mohu jen a jen DOPORUČIT !!!
strnecka
  18. 2. 2014, 16:36
Nevím, kdo to překládal, ale pro mne je to takto naprosto nečitelné. Jakmile je překlad v přítomném čase ("Před policejní stanicí zvoní Redovi telefon. Red si sahá do kapsy saka, škube za telefon, který se zachytil o podšívku, a otevírá ho."), tak mě to při čtení ruší. Proč nemohl překladatel prostě použít minulý čas?
Evilyn
  13. 7. 2011, 13:54
Naprosto není co vytknout. Už po přečtení prvních pár vět jsem věděla,že se téhle knihy jen tak nevzdám. Je plná krvavých detailů, nečekaných zvratů a poutavých okamžiků. Prostě,pro mě absolutně nejlepší knížka tohoto žánru. Můžu vřele doporučit :)
Taragued
  4. 2. 2011, 16:13
Pro mě asi nejlepší detektivní thriller, jaký jsem dosud četl. Celý román je napsán tak skvěle, že vás strhne a nepustí a pokud dáváte dobrý pozor, můžete přijít na rozuzlení sami a určitě ne až na konci knihy. Pět hvězdiček je pro tohle dílko možná málo.