Babylonští psi

Babylonští psi

Knižní klub - 2004
ISBN: 80-242-1268-4

Knižní klub (2004) 80-242-1268-4 240

Pouze Lexyina fenka Lorelei byla v té době v zahradě a stala se svědkem neštěstí. Svým teskným vytím a pobíháním mezi stromy se pokoušela přivolat pomoc. Paul, profesí lingvista, se proto rozhodne, že Lorelei naučí komunikovat, aby se od ní dozvěděl, co a jak se vlastně stalo. Ve stejné době si začne v domě všímat věcí, jimž zpočátku nerozumí. Není mu jasné, proč Lexy před smrtí změnila řazení svazků v jejich knihovně a jaký byl skutečný význam jistého záhadného telefonátu, ale po čase se ukáže, že právě z těchto drobných "stop" lze složit skládačku vedoucí k pochopení toho, co zůstalo nevysloveno.

stavradka
  16. 10. 2013, 17:57
Tahle kniha mě velmi překvapila. Čekala jsem romantické klišé, ve skutečnosti je tahle knížka velmi dojemná. "Cesta peklem", kterou prochází Paul, než dojde pochopení toho, v co se bojí jen doufat. Pro ženy doporučuji přibalit velké balení papírových kapesníků. Ten smutek je hmatatelný, ale i láska, soucit a smíření. Čte se jedním dechem, nebýt ucpaného nosu :-).