Má rodina a jiná zemětřesení

Má rodina a jiná zemětřesení
Originální název: Má rodina a jiná zemětřesení

Academia - 2010
ISBN: 978-80-200-1732-1

Academia (2010) 978-80-200-1732-1 400
Academia (2007)

Souborné vydání rodinných povídek spisovatele Ivana Krause - kniha psaná s oním zvláštním, mile absurdním a něžným humorem, po jakém my Češi nostalgicky toužíme od dob Poláčkových "Bylo nás pět". Krausovi ho bylo "naděleno" měrou vrchovatou měrou, což dokazuje i jeho nebývalý čtenářský úspěch - vždyť knihy Ivana Krause dnes vycházejí v mnohatisícových nákladech. Autorův humor si zamiloval Adolf Born, který se - počínaje touto knihou - stal jeho ilustrátorem. (Založil/a: skjaninka)

marta-b
  15. 3. 2010, 12:30
Jeho povídky zkrátka nemají chybu. Když si chci zlepšit náladu, tak sáhnu právě po této knížce :o)
LadysR2
  8. 5. 2013, 22:02
Jsou to tři knihy a kousíček čtvrté v jedné. Takže pozor, až si budete kupovat, aby jste nebyli překvapení. Jinak parádní s láskou a humorem napsaná věc. Neříkám, že bych pukal smíchy, ale člověku to přihodí takovou usměvavou, pohodovou náladu. Dá se číst pořád dokola :-)
ribička
  3. 9. 2010, 16:25
Opravdu velmi vtipné, až k popukání. Drobné rozmíšky a malé naschvály mezi členy rodiny i mezi soudesedy jsou geniální. V některých povídkách jsem spatřila i sebe a svou rodinu a o to je to celé vtipnějsí.
Margret
  31. 1. 2015, 18:03
Mám za sebou poslech všech vydaných CD bratrů Krausových, kteří předčítají některé povídky. Při četbě těchto vyslechnutých povídek stále slyším intonaci Ivana a Jana Krausových a o to víc mě baví, jelikož jejich hlasy jim dodávají kus autentičnosti. U ostatních si alespoň představuji, jak je bratři vyprávějí. U některých povídek se hlasitě směji, u jiných usmívám od začátku do konce, je to velice příjemné čtení pro oddych a spravení nálady.
irýna
  16. 9. 2014, 13:22
kniha plná vtipných příběhů,podezírám spisovatele,že si jich i pár vymysel,protože některé příběhy byly neskutečný.....pobavila jsem se moooc.Pěkná pěkná pěkná