Milostí prezidenta

Milostí prezidenta Originální název: Milostí prezidenta

Šulc-Švarc
ISBN: 978-80-7244-246-1

Šulc-Švarc 978-80-7244-246-1 560

Román Zdeny Frýbové líčí dramatický život Roberta Rokla, nadaného a talentovaného architekta, provokatéra a výstředního enfant terrible, který na sebe zákonitě nabaluje průšvihy a komické situace všeho druhu. Prožijeme s ním konec 60. let, emigraci jako jediné východisko a návrat po listopadové sametové revoluci, kdy ho ovšem ve vlasti čeká úplně jiná skutečnost, než jakou si vysnil. Zprvu překvapení, pak narůstající hněv a probuzení do reality, v níž jen ve slovech vítězí pravda a láska nad nenávistí, dovede hrdinu k rozhodnutí vzít spravedlnost do svých rukou. Román se dotýká témat společensky závažných, jako jsou například šokující poklesky kněží nebo omyly prezidentů, které mají pro řadu lidí nedozírné následky, ale autorka je nenahlíží jen tragicky. S bryskní ironií a humorem nastavuje zrcadlo polistopadové době, provokuje, vzbuzuje vášně a vyvolává polemiky, protože chce mluvit i o odvrácené straně svatého obrázku. (Založil/a: skjaninka)

Keatin
  22. 2. 2012, 15:34
Kniha, kterou jsem nedokázala odložit, a proto jsem ji přelouskala za jeden den. Opravdu čtivá, vtipná, zajímavá.
svobodka
  1. 10. 2014, 16:19
Paní Frýbová píše s velkou nadsázkou, někdy snad až přehnanou, ale když ty její knihy se krásně čtou a člověk z nich má tak dobrou náladu! :-)
olla
  13. 4. 2014, 22:18
Knihy paní Frýbové mám moc ráda (hlavně ty, ve kterých hrají hlavní roli psi), ale konkrétně tato se jí vůbec nepovedla.