Hladový oceán

Hladový oceán

Ve svém bestselleru Dokonalá bouře, který rovněž vychází v našem nakladatelství, popsal Sebastian Junger Lindu Greenlawovou, autorku Hladového oceánu, jako "jednu z nejlepších kapitánek na východním pobřeží". A nyní přichází tato neohrožená dáma se svým vlastním příběhem o třicetidenní rybářské výpravě na palubě prvotřídní, skvěle vybavené lodě. V jejím vyprávění nechybí humor, nebezpečí ani napětí, kdy jen bez dechu otáčíte stránky, abyste se užuž dozvěděli, jakže to proboha bylo dál. Není nouze ani o svérázné postavy, o nichž jen stěží uvěříte, že nevystoupily rovnou ze stránek proslulé Bílé velryby. Dobrodružství začíná v okamžiku, kdy se kapitánka Linda se svou pětičlennou posádkou nalodí a vypluje z doků, a neskončí, dokud v něm zase nezakotví. Přihodí se jim snad všechno, co se může stát: zastihne je strašlivé počasí, v sítích je příliš málo ryb, zato kolem příliš mnoho žraloků. Hladový oceán ale není jen o dobrodružství. Je to kniha o majestátnosti a kráse moří, o přátelství a o nekonečné tvrdé dřině pravých profesionálů.

Linda Greenlaw Linda Greenlaw