Ve stínu Buddhova stromu - Posvátná poutní místa Šrí Lanky

Ve stínu Buddhova stromu - Posvátná poutní místa Šrí Lanky Originální název: Ve stínu Buddhova stromu - Posvátná poutní místa Šrí Lanky

Knižní klub - 2004
ISBN: 80-242-1158-0

Knižní klub (2004) 80-242-1158-0 160

Ostrov Šrí Lanka patří k nejzajímavějším místům planety. Pro nás je to místo zahalené oparem exotické romantiky. Autor cestopisu se vydal po stopách slavných cestovatelů, čínského buddhistického poutníka Fa-siena, řeckého obchodníka a pozdějšího mnicha Cosmase, Benátčana Marka Pola, Maura z Tangeru Ibn Buty, čínského admirála Ching Hoa, Ludovica Varthemy z Bologně, holandského admirála Jorise Spilbergena, francouzského vyslance Lanerolla a mnoha dalších, a v jeho vyprávění lze slyšet ozvěny starých časů. Na stránkách půvabné knihy navštívíme mimo jiné chrám Ísrumunia, který zdobí nejstarší sousoší milenců, Polonaruvu, ztracené královské město, poutní místo Kataragam, jedno z nejposvátnějších buddhistických středisek... Čtenářsky vděčné téma je tu zpracováno se vzácnou poetikou; autor s pochopením přibližuje život na vzdáleném ostrově.

Jaromír Skřivánek Jaromír Skřivánek