Originální název: Dospívajícím dívkám

Ikar - 2004
ISBN: 80-249-0398-9

Ikar (2004) 80-249-0398-9 128

Reedice úspěšné publikace Zdravá dívka, kterou napsala renomovaná autorka populárně naučných knih o sexu a partnerských vztazích. Kniha je citlivým průvodcem pro dospívající dívky, které chtějí vědět vše o období puberty, o první menstruaci, péči o pleť a celé tělo. Naleznou v ní také odpovědi na to, co je sex, kdy s ním začít, co znamená ztráta panenství, jakou zvolit antikoncepci a nechybí ani rady, jak překonat první milostné zklamání, krizi v rodině či jak a kdy plánovat svoji budoucnost.

Kleome
  3. 9. 2016, 14:30
Poté, co mi maminka v 9 letech všechno o dospívání pověděla, dala mi prostor pro otázky, mi darovala tuto knížku(tedy její původní, rozsáhlejší vydání). Prý proto, že bych se mohla stydět na něco zeptat, že to tam jistě najdu. Inu, nenašla jsem tam to, co jsem hledala a naopak jsem shledala některé informace zbytečné - proč radit ještě dětem s líčením, s oblečením? Zkrátka rozhovor s maminkou byl mnohem zajímavější a zaměřený na podstatné informace.