Dohra

Originální název: Jälkinäytös

Knižní klub - 2006
ISBN: 80-242-1782-1

Knižní klub (2006) 80-242-1782-1 172

Žena, která svého milence pomstila zabitím manžela, v ní je dopadena a obviněna z vraždy, současně jí je však poskytnuta možnost se hájit a veřejně vysvětlit své jednání. Mika Waltari tak znovu dokázal, že je nejen citlivým znalcem lidské duše, ale i mistrovským autorem. Jeho nezaměnitelný, severskou nostalgií podbarvený styl, pečlivě rytmizované věty, hra symbolů či přírodních motivů jsou pečetí dobré prózy, která ke čtenářům naplno promlouvá i takřka sedm desetiletí od svého prvního vydání.

janeicka
  11. 1. 2014, 15:30
Důstojné pokračování krátké novely Cizinec přichází, akorát se mi předchozí kniha líbila o malý kousek víc, Dohra je přece jen více rozpracovaná a delší. I tak souhlasím s ostatními komentáři, velmi dobrý příběh.
jehlaspichlas
  7. 4. 2014, 17:48
Musíme si připomenout, že Waltari začínal jako autor tří detektivek s ústřední postavou komisařem Palmuem, tudíž není divu, že pokračování románu Cizince Dohra opět ukázal, jak se dá skloubit drama člověka s detektivními prvky. Líbila se mi psychologická hra s postavami a logickými úvahami, proč ke vraždě došlo. Navíc celou dramatickou atmosféru umocňuje líčení severní krajiny. Naprosto skvělé čtení stejně jako kniha Cizinec přichází.
Veronika
  27. 8. 2013, 12:16
Cizinec bol napísaný bravúrne a po prečítaní som z toho mala naozaj tak skvelý dojem, že som sa do pokračovania bála pustiť. Je to však úctyhodné pokračovanie, kde Waltari opäť dokazuje svoje majstrovstvo.
eliza
  1. 1. 2014, 19:41
Souhlasím s Veronikou. Pokračování skvělé Waltariho knihy Cizinec přichází, které mě rozhodně nezklamalo.