Pohled do slunce

Portál - 2014
ISBN: 978-80-262-0740-5

Portál (2014) 978-80-262-0740-5 208
Portál (2008) 80-7367-376-2 205

O překonávání strachu ze smrti. Ranou, kterou ve své osmé beletristické knize psychoterapeut I. D. Yalom otevírá, a která každého z nás po celý život provází, je vědomí vlastní smrtelnosti. A protože nejsme s to žít s pohledem upřeným přímo do slunce tohoto poznání, pomocí nejrůznějších psychických mechanismů se tomuto drtivému vědomí snažíme uniknout. Přes všechnu snahu však na ně stále narážíme, a to zvláště tehdy, kdy se nám zdá, že jsme se pojistili zvenčí, ať skrze majetek, pocit úspěchu, nebo krátkodobé smyslové uspokojení. Mnohé psychické nemoci mají svůj původ právě v úzkosti ze smrti. V knize se setkáme se slavnými postavami filozofie a literatury, text je protkán příklady z Yalomovy praxe. (Založil/a: skjaninka)

snedy
  21. 10. 2013, 23:35
Naši konfrontaci se smrtí bude vždy provázet úzkost. [...] je to cena, kterou platíme za sebeuvědomování.
HelenaH82
  13. 3. 2014, 13:27
Kniha, ve které Yalom rozebírá zpracování vlastního uvědomění si, že je smrt součástí našeho života. Uvádí několik příměrů, které pomáhali jeho klientům a které sám používá při práci s tímto tématem.