Originální název: Co mě maminky (ne)naučily

XYZ - 2015
ISBN: 978-80-7505-207-0

XYZ (2015) 978-80-7505-207-0 232
Ikar (2003) 80-249-0296-6 240

Kdo v šedesátých letech sledoval slavnou rozhlasovou Houpačku, díky níž měli posluchači jednu z mála možností se seznámit se světovými hity a s tím nejlepším z domácí tvorby vůbec, ví, co znamenalo být vysílán v tomto prestižním pořadu. A právě v něm zazněla něžná Ovečka mladé Petry Černocké, skladba, která si získala posluchače svou milou svěží melodií a začínající interpretce, autorce textu i hudby, otevřela cestu k úspěchu. V doplněném a aktualizovaném vydání autobiografie Petry Černocké sledujeme zpěvačku od jejího dětství přes studentská léta strávená na konzervatoři, působení ve skupině Kardinálové, v divadle Semafor a dále jako slavnou Saxanu a oblíbenou zpěvačku, jejíž nejedna písnička se stala hitem. Vedle profesních příběhů nás nechává zpěvačka nahlédnout i do svého soukromí.

Petra Černocká Petra Černocká
*24.11.1949

marta-b
  16. 5. 2014, 15:17
Docela příjemná oddechovka. Bavilo mě číst si, čím vším si Petra Černocká za svůj život prošla. Knížku napsala ona sama, proto tam nebylo nic bulvárního a povídání o autorčině kariéře nebo vztazích nebylo nijak nafouknuté. Prostě takové povídání docela obyčejné ženy, která se živí zpíváním.