Vrah z moci úřední

Vrah z moci úřední

Nezjištěno / Jiné - 2002

Nezjištěno / Jiné (2002)

Autor nás seznamuje s příběhem jedné z pátracích a úderných skupin, volně napojených na zpravodajské oddělení 2. pluku zvláštních leteckých výsadkových jednotek SAS. Tato skupina nebyla umístěna ve vlastní britské okupační zóně, nýbrž ve městě Gaggenau ve francouzském pásmu, kde obývala vilu patřící majiteli místního pivovaru. Na půdě byla instalována výkonná vysílačka pro spojení s Fantomem, což byl volací znak brigády v Anglii. Pár kilometrů na východ sídlila v malém městečku Wildbad, umístěném ideálně pro rychlý přesun do kterékoli části střední Evropy, první trojčlenná skupina Baker, vedená autorem této knihy. Průzkumníci se dopodrobna seznamovali s každým detailem svého cíle, studovali vzhled podezřelého, co dělal, než nastoupil službu, kde bydlí jeho rodina, mapu pravděpodobných úkrytů i možná falešná jména. Neměli pravomoc jednat sami, čekali, až spis navržený k provedení schválí vyšetřovací komise a předá skupině k vykonání.