Strážce Boleslavského mystéria

ISBN: 978-80-243-6554-1

Moba (2015) 978-80-243-6554-1 288
Moba (2011) 978-80-243-4334-1 283
Moba (2007) 978-80-243-2674-0 283

Na počátku je vypálení vladyckého dvorce v Tajné. Ale to, co se zdálo jako loupežné přepadení, tají podivné tajemství, jehož kořeny sahají až k počátkům přemyslovského rodu a ke knížeti svatému Václavovi. A tak je Oldřich z Chlumu i se svým panošem Otou vtažen do děsivého víru násilí, pronásledování a vražd. Jen díky své odvaze, rytířskému umění a moudrosti se jim podaří záhadné klubko rozplést. Odhalí, co se tají v poznámkách kronikáře Kosmy, najdou kryptu zasvěcených, rozluští smysl posvátného kryptogramu a nakonec zlomí moc tajemného bratrstva. Jenže tím případ nekončí, protože se do celé věci vloží český král... (Založil/a: skjaninka)

Vlastimil Vondruška Vlastimil Vondruška
*09.05.1955

Hazakiros
  2. 11. 2013, 3:52
Trochu moc překombinované. Krom toho je zde král vykreslen v tom nejhorším světle, což mi moc nesedlo. Přesto velmi poutavá detektivka .
we.ri
  3. 4. 2015, 12:49
Moje druhá středověká detektivka, i když od jiného autora, ale i tak jsem opět byla nadšená. Líbí se mi styl, jakým je psaná, je to lehké a přitom velmi poutavé a příjemné čtení. Ačkoliv je příběh hodně zamotaný a zápletka je velmi složitá, k rozuzlení dochází poměrně rychle. Rozhodně to nebyl poslední případ Oldřicha z Chlumu, který jsem s ním prožívala :-)
MarionL
  29. 11. 2016, 15:24
Mám už přečtených pár knih z této série, tuto jako poslední. Není to moc dlouho co jsem je četla, ale nic si z nich nepamatuju. Nečetly se těžko, ale nic na nich nebylo. Ani už nevím, jak se jmenovaly. A to, myslím, není dobrá vizitka. Ze všech nejvíc se mi líbila právě tato. Moc hezky popsaný vztah Oldřicha ke králi. Bylo zde ale příliš Ludmil, a kniha trpěla typickým nešvarem všech průměrných detektivek - mnohdy měl efekt přednost před logikou, a po týdnu už jsem stejně nevěděla, kdo byl vrah.