Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Rebečin příběh

70%
4 4
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Rebečin příběh
Autor:


Nejnovější vydání:
Ikar - 2003
ISBN: 80-249-0248-6
Počet stránek: 560
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Ikar (2003) 80-249-0248-6 560

Sally Beauman se narodila v Devonu, vystudovala v Cambridgi. Pracovala v USA i v Anglii jako novinářka. Ze všech jejích pěti románů se rázem staly bestsellery. Euromedia Group vydala její román Sextet.

(více)  
Sally Beauman Sally Beauman
*1944

Další díla
Zobrazit další díla autora  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Lecter
60% 60% 60% 60% 60%
  26. 9. 2015, 11:55
Zajímavý nápad,líbí se vám kniha a chcete se dozvědět něco víc nebo dál - tak si to dopíšete.Nečekala jsem nic významně strhujícího,ale uznávám,že je to opravdu hezky napsaný příběh o Rebece a jejím životě.Hodně záhad,trošku tajemna,spousta citu.Špatné to není.
maratach
  26. 12. 2011, 22:12
Pokračování nezapomenutelného románu Mrtvá a živá Román anglické autorky s odstupem dvaceti let dokresluje a rozvíjí příběh hlavní hrdinky a ostatních postav ze slavného románu Mrtvá a živá od Daphne du Maurier. Děj románu se odehrává na Manderley dvacet let po záhadné smrti první ženy majitele panství, na kterou nemůže především zapomenout starý plukovník, dávný rodinný přítel, který Rebeku tajně miloval a teorii o její sebevraždě nikdy docela neuvěřil. V místě se objeví mladý historik, který má své důvody, aby pátral po historii rodu de Winterů a protože i jeho zajímají především okolnosti Rebečiny smrti, spojí se s plukovníkem v jeho pátrání po minulosti. V průběhu několika dnů dochází k řadě zdánlivě nevysvětlitelných událostí, které vrcholí nálezem tajného Rebečina deníku. Její povaha a motivy, nahlížené očima několika osob, tak vyrůstá z minulosti do portrétu nelítostné, odvážné a nešťastné ženy, která dramaticky ovlivnila životy řady lidí i dlouho po své smrti. Knížka poměrně logicky navazuje na původní román, autorka se snaží navodit i podobnou nostalgicky tajemnou atmosféru a i když se nevyhnula poněkud násilné konstrukci závěru, dá se předpokládat zájem, především u čtenářek, které mají v paměti původní knihu.