Dýka s hadem

Dýka s hadem

Podtitul: aneb Tři zločiny, které rozřešil královský prokurátor Oldřich z Chlumu léta Páně 1269

Originální název: Dýka s hadem
Poprvé vydáno celosvětově: 2002

Moba - 2013
ISBN: 978-80-243-5276-3

Moba (2013) 978-80-243-5276-3 287
Moba (2007) 80-243-2867-4 287
Moba (2002) 80-243-0945-9 287

Barvitý a napínavý detektivní příběh z časů slavného českého "krále železného a zlatého" Přemysla Otakara II. Na svůj úřad nezvykle mladý královský prokurátor a současně správce hradu Bezdězu Oldřich Z Chlumu má v pravomoci i vyšetřování a trestání hrdelních zločinů. Při vyšetřování vražd šlechtice, mnicha johanity a hradního kata prokazuje nejen své nemalé detektivní schopnosti, nýbrž i moudrost a rozvážnost. Autor, renomovaný historik, čerpá řadu motivů z dobových pramenů, v nichž zjišťuje, že život píše příběhy vskutku neuvěřitelné, a zpracovává je živým, současným jazykem do děl naplněných dramatičností, jež vzbuzují zvědavost a napětí od první do poslední řádky. (Založil/a: skjaninka)

Vlastimil Vondruška Vlastimil Vondruška
*09.05.1955

Ariko
  12. 11. 2014, 10:48
Pro mě úžasné :) Krásná atmosféra, popis míst i událostí jsou velmi poutavé. Pravdou je, že detektivní příběh není tak napínavý a zkušenější čtenář odhalí pachatele sám během pár stran. I tak dávám plný počet a těším se na další díly.
Bastet
  13. 5. 2012, 11:10
Čtivá a zajímavá historická detektivka. Přesněji dvě detektivky. Jde o první knihu z série Hříšní lidé království českého.
Hazakiros
  2. 11. 2013, 2:26
Velmi čtivá detektivka ze série Hříšní lidé království českého. Oldřich z Chlumu se představuje a dá se očekávat, že přijdou další zajímavé případy, které správce severních čech bude vyšetřovat .
bronn
  27. 9. 2014, 10:09
Mé první setkání s panem Vondruškou a Oldřichem s Chlumu bylo více než příjemné. Autorův styl psaní mi naprosto vyhovuje, příběh hezky odsýpá, a postavy jsou hezky barvité. Prostě ideální odpočinkové čtení, už se těším až se vrhnu na další knihy.
pospa27
  2. 2. 2013, 16:27
Krásně a čtivě napsané. Navíc cením, že je příběh podaný nenásilnou formou vyprávění, žádná strohá data :) Kdo si \"rochní\" v české historii, tak jako já, bude ukojen :)
andzuli
  25. 7. 2016, 14:40
Moje první kniha od Vondrušky a musím říct, že chápu, proč jsou jeho knihy tak oblíbené. Kniha je napínavá a čtivá. Oldřich z Chlumu je neuvěřitelný sympaťák. Z knihy jsem nadšená. V budoucnu si půjčim určitě něco dalšího od Vondrušky.
Martin Fanta
  4. 1. 2016, 17:39
80% - Moje první čtená kniha od Vlastimila Vondrušky - předtím jsem jen slyšel jednu audioknihu. Kvalitní čtenářský zážitek. Velmi dobře vybalancovaná čtivost a naučnost. Pro člověka, který miluje detektivky a zároveň si chce oživit a rozšířit znalosti historie a historických reálií jsou Vondruškovy romány ideálním mixem. Oldřich z Chlumu jako středověký Sherlock Holmes je velmi sympatický. Děj se napínavostí a kvalitou zápletky nelepším detektivkám rovnat nemůže, ale jedná se určitě o lepší průměr. Už se těším na další romány.
spujice
  11. 4. 2013, 13:57
Knihu Vlastinila Vondrušky jsem objevila zde, přečetla nadšené recenze a náhodou v antikvariátu zakoupila. Možná to bylo přehnané očekávání, ale byla jsem trochu zklamaná. Obě detektivky jsou takové oddechové, dovolenkové čtení, asi jsem čekala víc psychologie, víc tajemna, chtěla jsem se zatajeným dechem obracet stránky - Oldřich z Chlumu na mě působil jako Mirek Dušín.
To ovšem neznamená, že se jedná o nějakou brakovou literaturu, v žádném případě. Čte se lehce, svižně. Čtenář se nenásilnou formou dozví dost zajímavostí ze středověkého života obyvatel - zejména tedy šlechtických vrstev, o kterých by v hodinách dějepisu rozhodně neslyšel.
Temprance
  1. 12. 2010, 19:49
Výborně napsaná a čtivá \"středověká detektivka\", která má spád a logiku. Při jejím čtení si příjemnou formou doplníte znalosti historie. Vřele doporučuji!