Prosím tě, neblázni!

Prosím tě, neblázni!
Originální název: Prosím tě, neblázni!

Academia - 2009
ISBN: 978-80-200-1628-7

Academia (2009) 978-80-200-1628-7 149

Prosím tě, neblázni! je vedle knih To na tobě doschne a Rodinný sjezd další z povídkových cyklů laskavého humoristy Ivana Krause.Všední události autorova dětství v početné rodině z pražské Letné či rodinného života se ženou a dítkem dostávají dobrodružný ráz a stávají se kotrmelci neškodného bláznovství. Čtenáři nezbývá než se smát a přitom toužit po milé pohodě autorovy podařené rodinky. (Založil/a: skjaninka)

barbiegrrrl
  10. 7. 2015, 19:52
Ačkoli nemám nic proti povídkám, v tomto případě bych uvítala spíše delší literární útvar. Mám totiž pocit, že právě proto jsem se do knihy nemohla pořádně začíst a případně zhltnout ji na jeden zátah (přestože její rozsah by to umožňoval), takže jsem si knihu kouskovala vždycky po pár povídkách před spaním. Povídky jsou zábavné, ze života a mnohé situace jsou čtenáři důvěrně známé. Přesto by se mi víc líbilo, kdyby se ty střípky z rodinného života pomocí nějaké dějové linie slepily do jednoho celku. Takže za mě lepší tři hvězdičky a ráda si od Krause zase něco přečtu. Jinak asi nejvíc se mi líbily povídky Proč nemám rád obchodní domy (jako by to bylo o mně) a Muž v domácnosti.
rt12
  13. 3. 2015, 17:40
Při čtení povídek, jsem několikrát přistihla, jak uvažuji o tom , zda autor nesdílí s námi naší domácnost. Když manželka stojí ve dveřích a handrkuje se s mužem, že nemůže jít ven , neb kombinace jeho oblečení je příšerná. Nebo odložení muži v nákupních centrech. Dotazy typu, proč se koukáš po botách, když si jdeš pro kabát ? Či odnaučování kouření. To prostě nemá chybu, jak jsem se chytala za nos. O poznatcích opuštěného muže v domácnosti a o všem ostatním si určitě přečtěte.
ondrasek
  16. 11. 2012, 22:02
Úsměvné povídky z autorova života, týkajících se nekonečných rodinných trampot a patálií, jsem přečetl za jediný den a celý den jsem se dobře bavil, zejména pak při pojišťování jezevčíka, neustále se ztrácejících klíčích, odepisování daní, dovolené ve Španělsku či poznatcích muže v domácnosti.

Úryvek z povídky Romantická dovolená:
Ze sousedního stanu vylezl nějaký pán a díval se, jak žena vyhazuje věci. Sledoval ji se zaujetím, ba s úctou.
Pak se zeptal, co se mé ženě přihodilo. Řekl jsem mu, že uvařila třikrát polévku, kterou dvakrát převrhla sama a třetí pokus vyšel dceři.
Muž se dal do smíchu, až mu tekly po tvářích slzy.
Pak se odebral ke svému stanu, kde zakopl o kolík a padaje, strhl stan na ženu vlastní, která právě vařila guláš.
Musel to být velmi dobrý guláš, soudě podle toho, jak vyproštěná žena voněla.
kajas1993
  28. 8. 2012, 14:04
Kniha obsahuje 32 krátkých humorných povídek, ve kterých autor popisuje život vlastní rodiny. Některé příběhy se povedly více, některé méně.