Originální název: The Wars of the Roses

Naše vojsko - 2002
ISBN: 80-206-0620-3

Naše vojsko (2002) 80-206-0620-3 192
Naše vojsko (1994)

Kniha čtenářům přibližuje Anglii let 1453 - 1485. V tomto období zemí otřásaly boje mezi lancasterskými a yorskými potomky anglických králů z rodu Plantagenetů. Podle erbů proti stojících stran je tato éra anglické historie všeobecně známá jako válka růží. Základem příběhu, v němž autor věnuje největší pozornost Richardu III. (temné postavě anglických dějin, obviňovanému ze surové vraždy synů svého královského předchůdce), jsou nejnovější výsledky historického bádání. Věcný a úsporný styl válečného deníku čtenáři umožňuje sledovat historické události s mimořádnou názorností. Text doplňuje obrazová příloha.

Robin Neillands Robin Neillands

CarolineS
  12. 9. 2012, 19:37
Neodolala jsem a po přečtení svazku z knihovny, jsem si tuhle knihu taky koupila. Troufám si říct, že lidem, kteří se neorientují v dějinách Anglie bude její přečení naprosto k ničemu, protože ji asi úplně nepochopí. Ovšem není chybou autora, že tato doba byla tak složitá a vztahy mezi šlechtici tak propletené.. Avšak lidem, kteří jsou do tohoto tématu zainteresovaní, dá víc než hodně.
Bloodym
  2. 12. 2013, 19:54
Anglickou historii miluji. Války růží jsou zajímavé. Kniha je spletitá a pokud se člověk aspoň trochu nevyzná v historii a problematice války mezi rody Yorků a Lancasterů, bude knihou zmaten a rychle se při čtení ztratí.
Pend
  3. 3. 2013, 10:54
Pro milovníky historie Anglie povinná četba. Souhlasím, že je potřeba se orientovat v dějinách a souvislostech středověké Anglie, jinak se v množství informací ztratíte.