Rituál

Poprvé vydáno celosvětově: 2008

Domino - 2009
ISBN: 978-80-7303-433-7

Domino (2009) 978-80-7303-433-7 360

Policejní potápěčka "Blecha" Marleyová už pod vodou viděla ledacos. Když ovšem z bahna bristolského přístaviště vyloví uřezanou lidskou ruku, je jí jasné, že tento případ bude jiný než všechny ostatní. Při pátrání po okolnostech děsivého nálezu spojí síly s detektivem Cafferym, jenž se po osobní tragédii v Londýně snaží v Bristolu začít nový život. Postupně spolu rozkrývají prapodivné souvislosti, které bez výjimky ukazují jedním směrem: na komunitu afrických přistěhovalců, kteří se stále řídí mnohdy zvrácenými pověrami ze staré vlasti. Během vyšetřování však i Blecha samotná začíná podléhat podmanivému kouzlu magických rituálů. Nabízejí jí totiž cestu, jak navázat kontakt se zesnulými rodiči... (Založil/a: skjaninka)

Mo Hayder Mo Hayder
*??.??.1962

illy
  11. 12. 2013, 9:19
To bylo tak. V dávných dobách anglická panovnice potřebovala novou bižuterii. Vyslala své loďstvo zkolonizovat nějaké země v Africe a přivézt zlato a spoustu otroků. Pod tlakem civilizace pak byli angličani nuceni přestat z jejich kůže šít kabelky a uznat je jako lidské bytosti. Aby odčinili své hříchy, poskytují jim azyl a domestikují je. A pak se diví že někdo chlemtá jejich krev a používá jejich kůže k rituálům. Dobře jim tak. Ke knize.... je výborná.
Tyet
  14. 3. 2010, 18:15
hodně mrazivý thriller
Illaa
  26. 9. 2014, 9:20
Téma knihy pro mě nebylo zvoleno úplně nejlépe. Přišlo mi, že autorka chtěla, aby kniha byla až moc skandální, což na mě někdy působilo už trošku překombinovaně. Zasvěcování do afrických rituálů sice nebylo podle mé chuti, ale ani se nedalo říct, že bych se nudila. Kniha měla spád a dobře se četla.
princezna89
  20. 7. 2016, 15:41
Já si prostě nemůžu pomoc, ale mně se tento díl vůbec nelíbil. Musela jsem se nutit, abych četla dál. Akce téměř nulová. Nejslabší díla - prozatím.
Lucky83
  16. 6. 2014, 14:21
Ptačník byl super, Pečovatel také a Rituál? Snad ještě o malinko lepší než Ptáčník. Už nebylo vše tak jednoznačné a člověk se ani na jedné stránce nenudil. Takže teď se rychle vrhnout na další knihu - Unesená a za pár dní vychází úplně nová kniha od Mo Hayder. Prý ještě děsivější a mrazivější. Jde to vůbec ještě? Nu, necháme se mile překvapit :)