Indiáni zlatého Slunce

Indiáni zlatého Slunce

Podtitul: Život, zázraky a záhady říše Inků

Knižní klub - 2003

Knižní klub (2003)

Na území obou Amerik žily -- a dosud žijí -- desítky, ba stovky indiánských kmenů a národů. Žádný z nich však nevytvořil tak obrovskou říši, jako Inkové. Vnuci stavitelů této velkolepé říše jsou i dnes nejpočetnějším indiánským národem Ameriky. Tato kniha hovoří tedy o říši Inků a o těch, kdo ji vytvořili, kdo ji uctívali -- jako svého stvořitele a svého nejvyššího boha -- zlaté slunce. Hovoří o vládcích tohoto mocného indiánského státu -- vznešených panovnících i jejich ženách. a vypráví také o tom, co nám Inkové zanechali, zůstavili. O neuvěřitelně krásných dílech vytvořených takřka vždy z národního kovu Inků -- zlata. A vypráví i o nádherných městech, která tito Indáni ve své zemi vybudovali. V knize Indiáni zlatého slunce však nepotkáme jen vznešené panovníky říše Inků, ale i její prosté obyvatele, poznáme všechny stránky jejich života, dozvíme se, co tyto Indiány těšilo, čím se bavili, co a koho milovali a také -- proti komu bojovali. Projdeme dějinami indiánského státu od bájných časů jeho založení prvým Inkou Manco Capacem po časy jejího největšího rozkvětu a potom tragického zániku.