Hra o Elišku

Hra o Elišku Originální název: Hra o Elišku

Erika - 2009
ISBN: 978-80-7190-219-5

Erika (2009) 978-80-7190-219-5 127

Eliška je nalezené dítě vyrůstající v dětském domově. V deseti letech o ni projeví zájem bezdětní manželé. Některé děti z domova ji šanci přejí, jiné naopak závidějí. Dva z výrostků, o které nikdo zájem neprojevil, zuří. Ze vzteku si vezmou Elišku do parády. Osahávají ji, svlékají, nutí ji k různým obscénostem. Po každém návratu z rodiny musí dívka klukům platit výplatné. Elišce nezbývá, než peníze sebrat. Krádež se neutají. Všichni na Elišku naléhají, aby své počínání zdůvodnila. Přestože Eliška po nových rodičích velice touží, mlčí. Promluví, teprve když z domova uteče šestiletý David, Eliščin důvěrník. Na povrch vyplouvá pravda. V domově se děly nepravosti, ale všichni před nimi zavíraly oči. A co skuteční viníci? Nepovažují své počínání za nic trestuhodného. Šlo přece jen o obyčejnou hru kdo s koho. (Založil/a: skjaninka)

Věra Řeháčková Věra Řeháčková
*14.08.1950

Brogsova
  3. 7. 2012, 0:37
krásná kniha, všem doporučuji... dokázala jsem se vcítit do hlavní hrdinky... obdivuju autorku jak to tak krásně mohla napsat