Intimní deník paní Pepysové

Intimní deník paní Pepysové

Brána - 2002

Brána (2002)

Plastický, pikanteriemi prosycený obraz každodenního života v Londýně šedesátých let 17. století, jak jej ve svých zápiscích mohla zachytit Elizabeth, manželka vysokého královského úředníka Samuela Pepyse. Ten totiž svůj velmi intimní deník opravdu sepsal. Jeho studiem získala S. Georgeová cenný dokumentační materiál k vykreslení portrétu jednoho dávného manželství, k zachycení všedních i dramatických příhod z rodinného a společenského života.

#sex

rosavtrave
  10. 11. 2011, 21:24
Zajímavá kniha o životě paní Pepysové a jejím manželovi, jejich rodině a přátelích. O strastech a starostech, jež zažívali a zároveň o důležitých historických událostech, které ovlivňovali jejich život (válka Anglie s Holanďany, velký požár Londýna, mor atd.). V knížce se také hovořilo o sexu, ale nemyslím si, že by byl nejdůležitějším stěžejním tématem a pokud o něm byla zmínka, neřekla bych, že by mě to pobuřovalo nebo mi to znělo extra vulgárně (to mi tak spíš zní Mládí v hajzlu než tato kniha).
MIX-FIX
  18. 4. 2016, 8:33
Kniha je fiktivní deník Elizabeth Pepys manželky královského úředníka Samuela Pepyse, jenž opravdu deník psal a je velmi ceněn jako zdroj informací. Rovněž byl základem deníku manželky, díky němuž nám dodává realistický obrázek manželství v 60.let 17.století. Morová epidemie, požár Londýna, setkání s Williamem Pennem zakladatelem Pensylvánie, válka s Holandskem, ale nejzajímavější je postup manželovy kariéry spojený s vyšším příjmem a tudíž i stále lépe vybavenou domácností, povinnosti manželky v tomto období i trávení volného času. Obraz Samuela Pepyse je součástí sbírky National Portrait Gallery v Londýně.