Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Intimní deník paní Pepysové

80%
4 3
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Intimní deník paní Pepysové
Autor:


Nejnovější vydání:
Brána - 2002
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 0x v oblíbených
v přečtených 3x v přečtených
v knihovně 2x v knihovně
k přečtení 2x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Brána (2002)

Plastický, pikanteriemi prosycený obraz každodenního života v Londýně šedesátých let 17. století, jak jej ve svých zápiscích mohla zachytit Elizabeth, manželka vysokého královského úředníka Samuela Pepyse. Ten totiž svůj velmi intimní deník opravdu sepsal. Jeho studiem získala S. Georgeová cenný dokumentační materiál k vykreslení portrétu jednoho dávného manželství, k zachycení všedních i dramatických příhod z rodinného a společenského života.

(více)  

Štítky

#sex 
více  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

rosavtrave
80% 80% 80% 80% 80%
  10. 11. 2011, 21:24
Zajímavá kniha o životě paní Pepysové a jejím manželovi, jejich rodině a přátelích. O strastech a starostech, jež zažívali a zároveň o důležitých historických událostech, které ovlivňovali jejich život (válka Anglie s Holanďany, velký požár Londýna, mor atd.). V knížce se také hovořilo o sexu, ale nemyslím si, že by byl nejdůležitějším stěžejním tématem a pokud o něm byla zmínka, neřekla bych, že by mě to pobuřovalo nebo mi to znělo extra vulgárně (to mi tak spíš zní Mládí v hajzlu než tato kniha).
MIX-FIX
80% 80% 80% 80% 80%
  18. 4. 2016, 8:33
Kniha je fiktivní deník Elizabeth Pepys manželky královského úředníka Samuela Pepyse, jenž opravdu deník psal a je velmi ceněn jako zdroj informací. Rovněž byl základem deníku manželky, díky němuž nám dodává realistický obrázek manželství v 60.let 17.století. Morová epidemie, požár Londýna, setkání s Williamem Pennem zakladatelem Pensylvánie, válka s Holandskem, ale nejzajímavější je postup manželovy kariéry spojený s vyšším příjmem a tudíž i stále lépe vybavenou domácností, povinnosti manželky v tomto období i trávení volného času. Obraz Samuela Pepyse je součástí sbírky National Portrait Gallery v Londýně.