Originální název: Man, Woman and Child

Ikar - 2006
ISBN: 80-249-0685-6

Ikar (2006) 80-249-0685-6 183
Lucka Bohemia (1998)

Jako blesk z čistého nebe zasáhne do života univerzitního profesora Roberta Beckwitha šokující zpráva, že je otcem nemanželského syna. Robert žije v Lexingtonu v USA s milovanou ženou Sheilou a dvěma dcerami a jeho spořádané, šťastné manželství léta sloužilo všem známým jako vzor. Najednou však stojí před osudovým rozhodnutím a nezbývá mu než se Sheile přiznat ke krátkodobé milostné aféře, kterou prožil před deseti roky na služební cestě ve Francii. Jeho bývalá milenka Nicole totiž nedávno tragicky zemřela a malý Jean-Claude, o jehož existenci dosud Robert neměl nejmenší tušení, zůstal úplně sám. V klasickém příběhu manželské krize Segal opět potvrzuje svou pověst autora próz, z nichž dýchá touha po opravdových citech a jejichž hrdinové jsou citliví, chybující, zranitelní lidé. Chtě nechtě nás provokuje k zamyšlení nad tím, co dělá partnerský vztah skutečně kvalitním a zda pro něj platí stále tytéž neměnné hodnoty. (Založil/a: skjaninka)

HelenaH82
  31. 7. 2013, 14:11
Kniha, kterou jsem četla jedním dechem. O všech emocích, které může nastalá situace vyvolat a i o jejím postupném zpracování.