Holka z popelnice

Holka z popelnice Originální název: Dustbin Baby

BB art - 2005
ISBN: 80-7341-541-0

BB art (2005) 80-7341-541-0 148

Aprílová přeháňka jí říkají proto, že každou chvíli brečí. A Holka z popelnice proto, že ji jako novorozeně někdo bez dlouhých cavyků hodil do popelnice. Dnes slaví čtrnácté narozeniny a je pevně rozhodnutá vypátrat pravdu o své minulosti. Když se ohlíží zpátky, vybavuje si někoho, komu říkala „maminko“ – ale bylo tu i plno jiných žen, které jí dělaly mámu. Třeba Pat, pěstounka drzé a protřelé Lindy, kterou určitě znáte z předchozí knížky Jacqueline Wilsonové Průšvihářky. A pak je tu také Marion. Kdyby si jen dokázala vzpomenout na svou opravdickou mámu, nebo ji dokonce najít.. Není snadné zapomenout na staré nálepky a zjistit, kým doopravdy je. Podaří se jí to, nebo zůstane „Holkou z popelnice“? Další nezapomenutelný příběh pro „náctileté“ z pera známé a oblíbené autorky knih pro děti a mládež, jež v Británii sklidila mnoho literárních cen. (Založil/a: skjaninka)

kajas1993
  21. 8. 2012, 12:48
Český název zní možná hrozivě, ale čtrnáctiletá April samozřejmě v popelnici nebydlí, i když to nemá v životě zrovna jednoduché. Poměrně pěkné.
bublynka22
  30. 4. 2012, 17:26
Prostě skvělá knížka, hlavně pro náctileté holky, které chtějí číst i něco jiného než (samozřejmě ze všech nejlepší) fantazy a běžné slaďáčky.
yanniss
  4. 9. 2012, 17:28
Kniha se mi opravdu líbila, od Jacqueline Wilson jsem přečetla hrozně moc knížek, a toto je jedna z lepších. Příběh mě nadchnul, i když teď už si ho přesně nepamatuji, četla jsem ho asi před 5ti lety, ale pamatuji si, že se mi velice líbil.
Taychi
  8. 8. 2012, 16:17
Jedna z prvních knížek, kterou jsem přečetla. Tehdy mi bylo osm. Dnes už bych to nečetla, ale na ten věk se mi to dost líbilo.
KikinaTina
  27. 2. 2014, 20:33
Jacqueline Wilsonovou mám hrozně ráda a v mladším věku to byla moje nejoblíbenější spisovatelka. Každá z jejich knih, kterou jsem přečetla měla něco do sebe. Holka z popelnice je moje nejoblíbenější. Prostě výborná kniha od výborné spisovatelky.