Temné touhy

Temné touhy

Ikar - 2002

Ikar (2002)

Píše se rok 1937 a schyluje se k válce. Na pozadí bouřlivých, tragických událostí, které tehdy zasáhly celý svět, se rozvíjí příběh dvou protagonistů Claudine a Francoise, jejichž vztah prochází mnoha stadii, příběh plný vášně, nenávisti, ale i velké lásky. Mladá kráska Claudine Raffertyová přijíždí do Francie, aby se provdala za hraběte Francoise de Lorvoire, majitele obrovských vinic. Sňatek byl dohodnut oběma rodinami a nevěsta se ženichem se mají setkat poprvé. Francoise předchází pověst tajemného, neomaleného světáka, jemuž ale navzdory jeho ošklivosti a arogantnímu chování žádná žena neodolá a který se vůbec netají tím, že jeho milenkou je krásná kurtizána Elise. Navíc ho všichni podezírají ze spolupráce s Němci. Claudine však Francoisovu uhrančivému kouzlu proti své vůli podlehne, i když jí manžel od počátku dává jasně najevo, že od ní požaduje pouze dědice a o její lásku nestojí. Zhrzená Claudine se snaží najít citovou útěchu u správce vinohradu Armanda, muže, nad kterým se vznáší stín rodinné tragédie, ale i nelítostná cikánská věštba…

VejaVenaVera
  10. 3. 2012, 12:58
Mrzelo by mne, kdybych opomenula napsat komentář ke knize. Román s neskutečným napětím, pohltí každého.