Plavovláska

Hejkal - 2003
ISBN: 80-86026-19-1

Hejkal (2003) 80-86026-19-1 149
Hejkal (1995)

Dva příběhy o síle lásky, peněz a smrti a také o vině a trestu se odehrávají v Helsinkách ve 30. letech 20. století. Plavovláska je příběh mladé prostitutky, kterou její krása, temnota v duši a domov bez lásky stahují až na dno, z nějž není návratu. Už nikdy nebude zítra je příběh milostného trojúhelníku, náhle zasaženého tragédií - zbytečnou smrtí malého chlapce. Kniha ukazuje jinou polohu tvorby světoznámého spisovatele.

Keatin
  28. 12. 2012, 12:47
Oba příběhy jsou vskutku originální. Jedná se o čtivé, zajímavé, skvěle napsané povídky zasazené sice do období válečného, nicméně jedná se o témata stále velice aktuální.
Peetuliska
  31. 5. 2014, 14:00
Kniha obsahuje dvě povídky. První povídka Plavovláska je příběh dívky, která měla v životě smůlu a která kvůli nedostatku lásky v dětství a nešťastné náhodě začala s prostitucí a její život začal klesat po šikmé ploše.

Druhá povídka Už nikdy nebude zítra je příběh milostného trojúhelníku, z něhož jeden musí vystoupit. Dva z aktérů jsou součástí nešťastné nehody, při které srazí malého chlapce na kole. Tato zkušenost změní jejich pohled na život, i na ně.
rt12
  17. 2. 2015, 22:46
Syrové, surové, smutné. Obě povídky se zabývají pocitem viny, hnusu ze sebe i okolí, pocitem prázdnoty. Nejhorší ze všeho - bez sebemenší vyhlídky na zlepšení situace. Oba příběhy jsou výborné a emoce se mnou doslova mlátili. Víc mě nejde z hlavy Plavovláska, usadila se v ní jak černý pták, kterého se jen tak nezbavím.
Veronika
  23. 5. 2013, 21:01
Už nikdy nebude zítra som prečítala, ale nijako veľké dojmy to vo mne nezanechalo. Navzdory tomu, Plavovláska vo mne rezonuje dodnes. Veľmi zaujímavé, kruté a silné.
AngleTyphoon
  7. 9. 2015, 0:32
Plavovláska mě strhla a bude u mě mít vždycky v srdci místo. Ale druhý příběh mi spíš připomínal nějakého jiné spisovatele jak Waltariho, a proto mě ani tolik nezaujal. Spíš sem jen tak klouzala očma po stránkách.
pavla07
  19. 1. 2013, 9:58
Velmi silné příběhy. Dalo by se říct kruté, dojemné až lítostivé. Ale místy mi to přijde nereálné...
Terienka
  21. 12. 2009, 16:18
Plavovláska je dojímavý příběh, ale druhá povídka Už nikdy nebude zítra zůstane nepřekonaná. Jedna z nejoblíbenějších, po celou dobu jsem jen zadržovala dech..