Spi sladce, Ireno

Spi sladce, Ireno

Ikar - 2002

Ikar (2002)

Většina z nás se příliš nezamýšlí nad širším významem pojmů satanismus a čarodějnictví. Nezamýšlela se nad ním ani Irena - dokud jí osud nepřipravil šokující zážitek. V jejím blízkém okolí dojde k rituální vraždě, podle všeho spáchané zfanatizovaným šílencem. V Las Piernas právě vrcholí kampaň před volbami do místního úřadu státního návladního a na veřejnost začnou prosakovat zprávy o údajných kontaktech rodiny jednoho z hlavních kandidátů se satanistickou sektou. Ireně, která má na starosti volební zpravodajství, nezbývá než se pokusit přijít záhadě na kloub a vydat se po stopě vraha, jehož motiv zůstává nejasný. Detektiv Frank Harriman, jenž jí byl v podobných situacích vždy oporou, je vyloučen z vyšetřování případu pro osobní angažovanost, a tak se sama pouští do nebezpečného pátrání. Čím hlouběji pod povrch proniká, tím víc si uvědomuje, že hlavní původce zla, ďábel, na sebe může brát nejrůznější podoby.

Jan Burke Jan Burke