Ticho

Ticho Originální název: Ticho

Labyrint - 2009
ISBN: 978-80-87260-04-3

Labyrint (2009) 978-80-87260-04-3 165

Mystická a temná Šumava proměňuje charaktery hrdinů příběhu o nevidomém sochaři, který se snaží pro švagra-kriminalistu vymodelovat portrét vraha mladých dívek. Zapadlá horská vesnice, kde žije, připomíná Lynchovo městečko Twin Peaks. Kraj u hranic s Bavorskem, jehož obyvatelé nechtějí nic vidět a raději se uzavírají sami do sebe, je chudý. Pokud jim někdo zaplatí, ochotně oslepnou úplně. Místní hospoda supluje kostel, který byl v době komunismu srovnaný se zemí. Tady se všichni scházejí a snaží se zapomenout. Dříve u železné opony s ostnatými dráty vládla armáda, dnes tu velí Národní park s ekology. Kolik lidí bude zavražděno, než někdo z místních konečně promluví? V příběhu se pohybujeme nejen reálnými lesy, ale i slatinami a rašeliništi myšlenek, snů a představ mladého nevidomého umělce, který jediný se rozhodne spolupracovat s policií. (Založil/a: skjaninka)

David Jan Žák David Jan Žák
*17.02.1971

Moreanne
  10. 9. 2011, 19:00
Po seznámení se s autorem na jednom Listování v Brně jsem se pustila do této knihy. Velice zajímavě zpracované téma modelování podobizen nevidomým sochařem, který pomáhá policii vytvořit portrét vraha. Kniha má velice překvapivý konec, ale i bez něj by dokázala udělat na čtenáře silný dojem. Příběh je tak na jeden, dva dny četby, určitě můžu s čistým svědomím doporučit.
JarKun
  17. 8. 2014, 17:02
Tajemně vykreslená Šumava, tajemně vykreslené postavy ... jen si nemůžu pomoct, jako by autorovi někdo zavolal "Hele, prosím Tě, do zejtra ať je to dopsaný, OK?" S tím materiálem by se dalo tak krásně zpracovat, vznikl však spíš jen divoký a hůře pochopitelný zmatek na nemnoha stránkách. Škoda. Ale za přečtení to stálo.
sibiii
  11. 11. 2013, 10:37
Tahle kniha mě moc nezaujala, některé části děje mi přišli dost přehnané... ale vykreslení krajiny a nápad super, 60%